TOEFL Essentials

TOEFL Essentials, hem genel hem de akademik bağlamda okuma, dinleme, konuşma ve yazma konularında 1,5 saatlik uyarlamalı bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır. TOEFL'ın bu sürümü, zorlu TOEFL iBT'ye daha ucuz ve daha erişilebilir bir alternatif olarak tasarlanmıştır. Üniversiteye giriş için TOEFL alıyorsanız, hedef üniversitenizin hangi TOEFL sürümünü kabul ettiğini kontrol etmeniz önemlidir, çünkü hepsi Essentials'ı kabul etmeyecektir.

Geçmişi

TOEFL Essentials, 2021'de çok amaçlı bir TOEFL sınavı olarak başlatıldı. Daha kısa, daha uygun ve tamamen çevrimiçi olarak yönetiliyor. Essentials uyarlanabilir olduğundan, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar çok çeşitli İngilizce yeterlilik seviyelerine sahip adayları değerlendirebilir.

Puanlama

TOEFL Essentials, test edilen dört becerinin her birine eşit ağırlık verilerek 1'den 12'ye kadar puanlanır. Farklı üniversiteler farklı TOEFL puanları gerektirir ve bazıları TOEFL Essentials'ı kabul etmez. Bazıları ayrıca yazma veya konuşma gibi belirli beceriler için belirli puanlar gerektirebilir. Hedef üniversitenizin politikasını kontrol etmek her zaman en iyisidir. Tüm TOEFL puanları, sınavdan sonraki 2 yıl boyunca geçerlidir. TOEFL Essentials puan raporu, hem en son sınav oturumunun puanını hem de son 2 yıldaki tüm sınav oturumlarının en iyi puanını içerir.