TOEIC Sınavına Hazırlık

TOEIC sınavına hazırlık iki bileşenden oluşur: kendinizi TOEIC sınavına alıştırma ve İngilizce becerilerinizi geliştirme. TOEIC sınavına kendinizi alıştırmanın hedefi, İngilizce becerilerinizi ne derece olursa olsun, puanınızı en yükseğe çıkarmak için stratejiler geliştirmektir. Hazırlığınızın bu kısmı nispeten basittir. TOEIC sınavının yapısını iyi anlamalı, bazı örnek sorulara ve cevaplara bakmalı ve bir TOEIC deneme sınavına veya bir deneme çalışması olarak gerçek TOEIC sınavına katılmalısınız.

TOEIC sınavına hazırlanmanın ikinci bileşeni daha uzundur. Kendinizi sınava alıştırarak edindiğiniz küçük puan kazanımlarını bir kenara bırakırsak, TOEIC puanınızı çokça yükseltmenin tek yolu İngilizce becerilerinizi geliştirmektir. Herhangi bir taktik bulunmaz, sadece çalışmanızı ve İngilizce'yi daha etkili bir şekilde kullanmayı öğrenmenizi gerektirir. Bununla birlikte, özel bir TOEIC hazırlık kursuna katılarak daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

TOEIC deneme sınavları

TOEIC sınavı için birçok türde deneme sınavı bulunmaktadır. TOEIC sınavını yöneten ETS deneme sınavları satmaktadır. Bu sınavlar en özgün olanlarıdır. Ayrıca çevrimiçi ortamda veya TOEIC hazırlık kitaplarında birçok yarım veya tam TOEIC deneme sınavı bulabilirsiniz. Veya TOEIC Dinleme ve Okuma sınavı kadar uzun ve detaylı bir sınav olan ve aynı becerileri ölçen EF SET English Certificate sınavına katılabilirsiniz. Bu sınav size, bir standart İngilizce sınavı için gereken konsantrasyon konusunda iyi bir fikir sağlayacaktır.

Hangi TOEIC deneme sınavına katılmayı tercih ederseniz edin, hedefinizin kendinizi sınav ortamına, soru türlerine ve istenilen cevap formatlarına alıştırmak olduğunu unutmayın. TOEIC sınavında aynı soruları görmeyeceksiniz, ancak soru türleri aynı olacaktır. Tüm TOEIC hazırlık kurslarına TOEIC deneme sınavlarının dahil olduğunu unutmayın.

TOEIC kursları

Bir TOEIC hazırlık kursu, TOEIC sınavı için bir puan hedefiniz varsa ve bu hedefe tek başınıza ulaşma konusunda emin değilseniz, iyi bir seçenektir. TOEIC hazırlık kurslarındaki öğretmenler oldukça uzmanlaşmıştır. Sınavı iyi bilirler ve sınav gününde becerilerinizden en iyi şekilde faydalanmanız için en doğru stratejileri verebilirler. Ayrıca TOEIC sınavında başarılı olmak için ustalaşmanız gereken kelime dağarcığı, dil bilgisi ve kullanım türlerini de bilirler.

Birçok çeşit TOEIC hazırlık kursu bulunmaktadır. Bunlardan üç başlıca kurs türü çevrimiçi TOEIC kursları, evinizin yakınındaki bir okulda TOEIC kursları ve yurt dışındaki TOEIC kurslarıdır. Çevrimiçi TOEIC hazırlık kursu esnektir ve daha ucuzdur ancak çalışma planınıza sadık kalmanız için bireysel disiplin gerektirir. Yaşadığınız yerdeki TOEIC kursları daha kalıplaşmış bir sınıf yapısına sahiptir. Yurt dışındaki TOEIC hazırlık kursları en yoğun olan çözümdür çünkü her hafta saatlerce çalışma gerçekleştirmenin yanı sıra sınıf dışında İngilizce konuşulan ortamda bulunursunuz ancak bu seçenek aynı zamanda en pahalı olanıdır. Programınıza ve bütçenize bağlı olarak, sizin için en uygun TOEIC hazırlık kursu türünü seçebilirsiniz.

EF size nasıl yardımcı olabilir

EF, hem çevrimiçi ortamda hem de yurt dışında birçok çeşitte TOEIC hazırlık kursları sunmaktadır. Neredeyse dilediğiniz zaman başlayabilir ve TOEIC hedeflerinize ne kadar yakın olduğunuza bağlı olarak kursun süresini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Yurt dışındaki TOEIC yurt dışı hazırlık kurslarımız ve çevrimiçi TOEIC hazırlık kurslarımız hakkında daha fazlasını öğrenin.