EF SET English Certificate

EF SET English Certificate, genellikle İngilizce yeterlilik sertifikası için kullanılan bir standart İngilizce sınavıdır. Sınav, okuma ve dinleme becerilerini ölçer ancak konuşma ve yazma becerilerini ölçmez. EF SET puanı 0 ile 100 arasında değiştir ve altı CEFR seviyesi ile uyumludur. Bu puanlar, resmi bir İngilizce sertifikası olarak doğrudan LinkedIn'de paylaşılabilir.

Sınavın yapısı

EF SET English Certificate, 50 dakika süren uyarlanabilir bir sınavdır ve 25 dakikalık okuduğunu anlama ve 25 dakikalık dinlediğini anlama bölümlerinden oluşur. Bölüm başına soru sayısı sınavın kendisine bağlıdır çünkü sınav, öğrencinin performansına göre kolaylaşır veya zorlaşır. EF SET'in tüm versiyonlarında olduğu gibi, bu versiyon da ücretsiz olarak çevrimiçi sunulur.

EF SET'in içerik ve psikometri özellikleri, en yüksek sınav endüstrisi standartlarını karşılar. Bu standart Eğitici ve Psikolojik Sınama, 2014 için APA/NCME Standartlarıdır. Tüm sınav soruları standart bir nüfus tarafından önceden test edilir ve genel bir ölçek için analiz edilir ve ayarlanır.