EF SET Quick Check

EF SET Quick Check, EF SET sınavının kısa bir versiyonudur ve daha uzun bir sınav için zaman harcamadan İngilizce seviyeleri hakkında genel bir fikir edinmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Öğretmenler bu sınavı genellikle öğrencilerinin hangi çalışma grubuna ait olduğunu belirlemek için bir seviye belirleme sınavı olarak kullanırlar.

Sınavın yapısı

EF SET Check süre sınırlı bir sınavdır ve 15 dakika sürer. Sınav, okuduğunu ve dinlediğini anlama becerilerini ölçer. Quick Check puanları düşük, orta veya yüksek İngilizce yeterliliği olarak sıralanır ve bu puanlar CEFR'de A, B ve C seviyelerine denktir. EF SET'in diğer versiyonlarının aksine, EF SET Quick English Check uyarlanabilir bir sınav değildir. Bu yüzden, birden fazla defa alındığında, sorular her sınav oturumunda aynı olacaktır.

Ulaşılabilirlik

Tüm EF SET Quick Check ücretsidir ve çevrimiçi alınabilir. Quick sınavının sonuçları doğrudan LinkedIn'de bir İngilizce sertifikası olarak paylaşılabilir ancak EF SET English Certificate daha doğru bir puan sunduğu için daha sık kullanılır.