EF SET Sınavları

EF Standard English Test (EF SET), genellikle yetişkinler tarafından profesyonel İngilizce sertifikasyonu amacıyla kullanılan açık erişimli bir standart İngilizce sınavıdır. Açık erişimli olması nedeniyle okullar ve şirketler, öğrencilerin veya çalışanların İngilizce seviyelerini uygun maliyetle ölçmek için EF SET'i kullanabilirler. EF SET, öğrencileri tüm seviyelerinde kıyaslanabilir doğrulukla ölçen birkaç standart İngilizce sınavından biridir. Bu sınavın hedef kitlesi, sadece akademik veya mesleki ortam değil, genel İngilizce becerilerinin kullanıldığı her türlü ortamdır.

EF SET, farklı uzunluklarda ve seviyelerindeki 2 sınavdan oluşur: EF SET Quick English Check ve EF SET English Certificate. Bu 2 EF SET sınavı bir okuma ve bir dinleme bölümünden oluşur ve sınavlar Ortak Avrupa Dil Çerçevesi (CEFR) ile doğrudan uyumludur. Tüm sınavların puanları LinkedIn'de paylaşılabilir ve İngilizce becerilerinizin bir kanıtı olarak doğrudan kişisel LinkedIn profilinize eklenebilir. EF SET konuşma veya yazma becerilerini ölçmez.

Sınav türleri

EF SET Quick Check, EF SET English Certificate'ın 15 dakikalık kısa bir versiyonudur. Yeterlilik seviyesini ‘düşük’, ‘orta’ veya ‘yüksek’ puanları ile yaklaşık tahminini verir. EF SET English Certificate'ın her ikisi de uyarlanabilir ve sonuç raporunda 0 ile 100 arasındaki puanlama ölçeğini ve CEFR'da denk gelen seviyeyi kullanır. ‘Uyarlanabilir’ terimi; sınavdaki soruların, öğrencinin bir önceki soruya verdiği yanıta bağlı olarak zorlaşması veya kolaylaşması anlamına gelir.

Standart EF SET sınavı, bu 3 sınav arasında en popüler olanıdır. Bu sınav 25 dakikalık okuma bölümü ve 25 dakikalık dinleme bölümünden oluşur. Bu özenli sınavın sonucu EF SET ölçeğinde belirtilir ancak aynı zamanda IELTS ve TOEFL sınavlarının puanlarına denk bir puanı da belirtir. Bu puan denklikleri üçünü taraflar tarafından incelenmiştir ve güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.

Sahiplik

EF SET, Avrupalı bir eğitim şirketi olan EF Education First tarafından oluşturulan ve uygulanan bir sınavdır. Bu sınav ilk olarak kurum içinde kullanılma amacıyla oluşturulmuştur ve daha sonra bir çevrimiçi açık erişimli araç olarak yayınlanmıştır.

Bir bakışta EF SET

Neden bu sınava girmelisiniz?Profesyonel belgelendirme
Ücretücretsiz
Süre50 dakika
Sonuç bildirimianında
Sınav yeriçevrimiçi açık erişim
Geçerlilik süresiömür boyu
EF SET'I diğer sınavlar ile karşılaştırın