Ücretsiz Yabancı Dil Testi

Sekiz dünya dilinde seviyeni test et. Sonucunu dakikalar içerisinde öğren.

İngilizce seviyeni öğren

Öğrenmekte olduğun dilde hangi seviyede olduğunu görmek için, sana özel hazırladığımız dil testini çöz.

- Her sınav 15 dakikadan daha kısa sürmektedir.

- Sekiz dünya dilinde kendini test et

- Sonuçlarını anında öğren!

Sıkça sorulan sorular

Dil testi, öğrenmekte olduğun dildeki seviyeni ölçmek için kullanılan bir araçtır. Genel yeterlilik testleri, dil kursundan önce yerleştirme testleri ve kursun ardından mezuniyet ya da başarı testleri gibi farklı dil testi kategorileri bulunmaktadır.

Dil testleri, okuma ve dinleme anlama, konuşma, yazma, kelime bilgisi ve dilbilgisi dahil olmak üzere farklı becerileri değerlendirebilir.

Avrupa Diller Ortak Çerçeve Programı ya da CEFR, her seviyede neler yapabildiğinizi belirten bir dizi ifadeye dayanarak altı geniş dil seviyesi tanımlar. CEFR, Avrupa'da en yaygın kullanılan dil seviyesi referansıdır.

CEFR seviyeni belirlemek için CEFR'ye uygun bir dil testi yapabilirsin. Testinin puanı, CEFR seviyeleri olan A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olarak belirtilecektir.

Dil testlerinin doğruluğu, test tasarımı, uzunluğu, kapsamlılığı ve testi alan kişinin davranışları gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir.

Bir dil testinden beklediğin doğruluk seviyesi, elde ettiğin skorla ne yapmayı planladığına bağlıdır. Kabul kararları veren üniversiteler genellikle TOEFL veya IELTS gibi güvenilirliği kesin olan dil testlerini talep eder. Bir dil öğrencisi, sadece ilerleme kaydedip kaydetmediğini anlamak isteyebilir. Bu amaçla, takip ettiği müfredat boyunca ilerlemeyi ölçen bir test almak daha uygundur.

Bir dil testine hazırlanmanın en iyi yolu dil becerilerini geliştirmektir. Daha genel dil testleri spesifik bir hazırlık gerektirmez. Ancak detaylı dil testleri için ücret ödemen gerekebilir. İlk denemende maksimum puanı elde etmek için bir hazırlık kursu almayı düşünebilirsin. Dil testi hazırlık kursları genellikle 8 ila 12 hafta sürer.

EF hakkında

1965'ten beri dil eğitiminde yeniliğin öncüsü

55+ Yıl

Experience in language courses abroad

600+

EF Okullar ve Ofisleri

100+

EF'in yer aldığı ülkeler