EF SET Için Hazirlik

EF SET, diğer İngilizce sınavlarının aksine, herhangi bir hazırlık gerektirmez çünkü puanınızdan memnun kalmazsanız dilediğiniz zaman tekrar katılabilirsiniz. EF SET'e hazırlanmanın en iyi yolu, konsantre olabileceğiniz bir yer bulmak ve sınavın tamamını tek bir oturumda tamamlamak için yeterli zamanı ayırmaktır. İnternet bağlantınızın iyi olduğundan ve ses sisteminin çalıştığından emin olun. EF SET sınavı, sorular başlamadan önce bir ses kontrolü gerçekleştirecektir.

Sınavı tamamladıktan sonra EF SET puanınızdan memnun kalmazsanız, İngilizce becerinizi geliştirmek için kullanmayı seçtiğiniz her yöntem EF SET puanınızı da geliştirecektir. Dinleme becerinizi geliştirmek için İngilizce dilinde film, radyo yayınları ve TV programlarını kullanın. Okuma becerinizi geliştirmek için okumaktan daha iyi bir yöntem yoktur. Gazeteler, dergiler ve kitapların hepsi çok iyi okuma kaynaklarıdır. Kelime dağarcığınızı genişletmek için ilgilendiğiniz konulara yönelin.

EFSET alıştırması

Çoğu kişi doğrudan sınava katılabildikleri için EF SET alıştırması yapmaz. Sınavdan önce EF SET alıştırma sınavına gerek yoktur. Ancak EF SET'i başka bir standart sınav için alıştırma sınavı olarak kullanabilirsiniz.

EF SET'i başka bir sınav için alıştırma sınavı olarak kullanmak faydalıdır çünkü sınava katılma tahammülünüzü yükseltir ve sizi dikkat gerektiren bir sınava alıştırır. Ancak EF SET'in modeli diğer tüm sınavlardan farklıdır. Bu yüzden EF SET'de diğer sınavlarda gördüğünüz soruların birebir aynısını görmezsiniz. Kendinizi belirli bir sınavın stratejisi ve soru türlerine alıştırmak istiyorsanız, bu sınav için bir hazırlık kursuna katılmak en iyi yöntemdir.

EF size nasıl yardımcı olabilir

EF SET sınavına katılarak herhangi bir standart İngilizce sınavına hazırlanabilirsiniz. CV'nize eklemek amacıyla bir İngilizce sertifikası arıyorsanız, EF SET harika bir seçenektir. Üniversite başvurusu veya göç amacıyla başka bir standart İngilizce sınavında belirli bir puan edinmeniz gerekiyorsa, yurt dışında sınava hazırlık kurslarımız ve çevrimiçi sınava hazırlık kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.