Cambridge Sınavına Hazırlık

Bir Cambridge sınavına hazırlanmanın iki bölümü bulunmaktadır. Daha zor olan bölüm, İngilizce'nizi geliştirmektir. Cambridge sınavları farklı yetenek seviyelerindeki bir sınav paketi olarak biçimlendirildiğinden dolayı, sizin için kolay olacak veya biraz daha zorlayıcı olacak bir sınava katılmayı seçebilirsiniz. Her Cambridge sınavı geçme/kalma sistemine sahiptir, bu yüzden daha zorlayıcı bir sınav seçmek sınava önceden hazırlanmanız için daha fazla baskı kurar. Öğrencilerin, daha kolay seviyeyle başlayarak ve sonrasında daha fazla çalışıp daha zor bir sınava katılarak, birden fazla Cambridge sınavına katılması sıkça rastlanan bir durumdur.

Bir Cambridge sınavına hazırlanmanın ikinci bölümü, belirli bir sınavın yapısı ve puanlama sistemi hakkında bilgi edinmektir. Bu sitedeki sayfalar size bazı bilgiler sunar ve bazı bilgileri Cambridge English'den ve sınav uygulayıcılardan edinebilir ancak yine de bir çevrimiçi araştırma gerçekleştirebilir ve zamanınız ve isteğiniz varsa bir deneme sınavına katılabilirsiniz.

Cambridge deneme sınavı

Cambridge deneme sınavına katılmak, sorulacak soru türleri ve beklenen cevap türleri konusunda bir alışkanlık oluşturmak için güzel bir yöntemdir. Cambridge English'den deneme sınavları satın alabilmenin yanı sıra, bazı deneme sınavlarını çevrimiçi bulabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz olan EF SET Cambridge English'a katılabilirsiniz. EF SET, Cambridge sınavlarından farklı bir şekilde tasarlanmıştır ancak benzer bir şekilde titizdir ve CEFR ölçeğinde bir puan verir, böylece bir Cambridge sınavında ne kadar iyi olabileceğiniz konusunda bir fikir edinebilirsiniz. Şu andaki İngilizce seviyenize uygun Cambridge sınavını seçmek için kısa Cambridge seviye belirleme sınavına çevrimiçi katılabilirsiniz.

Cambridge sınavı kursları

Akademik veya profesyonel nedenlerle belirli bir Cambridge sınavını geçmeniz gerekiyorsa, bir Cambridge sınavına hazırlık kursu en iyi seçeneğinizdir. Bu kurslardaki öğretmenler tüm sınavları iyi bilmektedirler ve sizi genel bir İngilizce öğretmeninden veya kendi kendinize çalışmanızdan daha hızlı ve etkili bir şekilde hazırlayabilirler. Bu kurs, İngilizce'nizin sınav gününde sınanacak olan yönlerini geliştirmek için tasarlanacaktır, böylece boşa vakit harcamazsınız. Cambridge sınavı kurslarına, sınavın sorularına aşinalık oluşturmanız ve hızınızı ayarlamayı öğrenmeniz amacıyla, deneme sınavları da dahildir.

EF size nasıl yardımcı olabilir

EF, okullarının çoğunda Cambridge sınavına hazırlık kursları sunmaktadır. EF ile sınava hazırlık kursu, İngilice'nizi geliştirir ve sınav gününde sınavı geçmek için en yüksek şansa sahip olmanız için katılmayı planladığınız Cambridge sınavına aşinalık oluşturmanızı sağlar. Yurt dışındaki Cambridge sınavı hazırlık kurslarımız hakkında daha fazlasını öğrenin.