Cambridge Sınavları

Cambridge English sınavları, bir İngilizce sertifikasyon sınavları paketidir ve her biri süresiz bir şekilde geçerli olan teste özel bir sertifika verir. Her bir Cambridge sınavı belirli bir İngilizce seviyesini test eder. Bu nedenle, öncelikle Cambridge seviye belirleme sınavına çevrimiçi katılarak hangi sınavın seviyenize uygun olduğunu seçmelisiniz.

Sınavlar

Birçok Cambridge English sınavı bulunmaktadır ancak bu sitede yetişkinler için mevcut olan en yaygın sınavlar ele alınmaktadır.

A2 Key (KET) – başlangıç seviyesi

B1 Preliminary (PET) – orta seviye

B2 First (FCE) – ortanın üstü seviye

C1 Advanced (CAE) – ileri seviye

C2 Proficiency (CPE) – akıcı seviye

Linguaskill – tüm seviyeler A1 – C1

Sınav modeli

Cambridge English sınavları genellikle bir okul veya iş yeri ortamında sunulur, ancak hem Birleşik Krallık'ta hem dünya genelinde bazı yetkili sınav merkezlerinde de sunulmaktadır. Cambridge sertifika sınavı paketinin modeli, onları özellikle okullar ve diğer kurumlar için çekici kılıyor. Bir okulun bir sınıf seviyesi için düşük seviyeli bir Cambridge sınavı uygulaması, birkaç yıl sonra daha yüksek bir seviyede bir sınav uygulaması ve son olarak mezuniyete yaklaşıldığında daha da yüksek seviyede bir sınav uygulaması sıkça rastlanan bir durumdur. Böylece, bir öğrenci Cambridge English sertifikasyon portföyü oluşturur. Bu model, diğer tüm standart İngilizce sınavlarından çok farklıdır.

Puanlama

2016 yılından itibaren tüm Cambridge sınavları, uyumlu bir puanlama ölçeği kullanmaktadır ancak her sınav, ölçülmekte olan İngilizce seviyesine uygun olarak bu ölçeğin sınırlı bir aralığındaki puanları sunabilir. Cambridge English puanlama ölçeği, CEFR ile uyumlu tüm sınavlar tarafından kullanılmaktadır. Hedefinize ve programınıza bağlı olarak, bir Cambridge sınavına hazırlanmanın birçok yolu bulunmaktadır.

Bir bakışta Cambridge sınavları

Neden bu sınava girmelisiniz?Kurumsal sınama & Birleşik Krallık'ta üniversite başvuruları
Ücret$150-$250
SüreSınav türüne bağlı olarak 110 - 236 dakika
Sonuç bildirimi14 - 40 gün
Sınav yeriYetkili sınav merkezleri
Geçerlilik süresiÖmür boyu
Cambridge sınavlarını diğer sınavlarla karşılaştırın