Yurtdışı Dil Okulları

Tüm yurtdışı dil kursları ve yurtdışı dil eğitimi hizmetlerinin aynı kalitede olması beklenemez. EF'in sunduğu yurtdışı dil okulu birçok değişik yöntemi bir araya getirerek sizlere eşi bulunmaz bir eğitim platformu hazırlıyor. Son teknoloji eğitim sistemi, birbirinden renkli sosyal aktiviteler, deneyimli eğitmenlerimiz ve sürekli yatırım yaptığımız online eğitim platformumuzla yurtdışı dil okulu sizlere en iyi imkanlarla sunuluyor.

EF Yurt Dışı Dil Programları

10 - 18 Yaş
2-24 Hafta
Bireysel veya EF Lideri eşliğindeki grup seyahati seçeneklerimiz ile esnek uzunlukta ve her şey dahil eğitim programlarımıza katılın.
Merkez: İngiltereAmerikaKanadaMaltaAvustralyaİrlandaYeni ZelandaSingapurGüney AfrikaİspanyaKosta RikaFransaİtalyaAlmanyaJaponyaKore

EF Yurt Dışı Dil Programları

18 - 25 Yaş
2-24 Hafta
Akredite EF okullarında daha hızlı dil öğrenin. 50 merkezde, 10 dilden birini seçin. Dilediğiniz Pazartesi kursa başlayın.
Merkez: İngiltereAmerikaKanadaMaltaAvustralyaİrlandaYeni ZelandaSingapurGüney AfrikaİspanyaKosta RikaFransaİtalyaAlmanyaJaponyaKore

EF Yurt Dışı Dil Programları

25 + Yaş
1-24 Hafta
Global kariyerinizi kişiselleştirilmiş dil kursları ile en iyi şehirlerde geliştirin. Yetişkinler ve profesyoneller için tasarlanmıştır.
Merkez: İngiltereAmerikaKanadaMaltaAvustralyaİrlandaYeni ZelandaSingapurGüney AfrikaİspanyaKosta RikaFransaİtalyaAlmanyaJaponyaKore

EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı

16 + Yaş
6, 9 veya 11 Ay
Uzun dönem dil eğitim programları ile yabancı dilinizde akıcılık kazanın, uluslararası kariyer veya eğitim için hazırlanın.
Merkez: İngiltereAmerikaKanadaMaltaAvustralyaİrlandaYeni ZelandaSingapurGüney AfrikaİspanyaKosta RikaFransaİtalyaAlmanyaJaponyaKore

Neden Yurtdışı Dil Eğitimi?

Yeni bir dil öğrenmek cesaret ve kararlılık gerektirir. Öğrenmenin en hızlı ve doğal yolu ise yurtdışında dil eğitimi almaktır. İster Malta sahillerinde İngilizcenizi geliştirin, ister Londra'da profesyonel kariyeriniz için güçlü bir adım atın. Yurtdışındaki en iyi okullarımız ile hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için yanınızdayız.

Dil okullarımız  dünyanın en güzel şehirlerinde merkezi konumlarda bulunmaktadır. Dil eğitim programlarımıza katılarak dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla tanışabilirsiniz. Uluslararası arkadaşlar edinecek, harika yerler keşfedecek ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Çünkü günümüzde yeni bir kültürü tanımak ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinmek kişisel ve profesyonel başarılarınız için çok önemlidir.

Yurtdışında dil eğitiminin zor tarafları da vardır ancak geleceğinize yaptığınız bu yatırımın karşılığını almanız için sizi her adımda destekliyoruz. Evinize geri döndüğünüzde online öğrenme platformumuz ve dil eğitiminiz boyunca edindiğiniz uluslararası arkadaşlıklar sayesinde dil öğreniminiz devam edecek.

İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim aldığınızda evinize geri döndüğünüzde dil yeterliliğinizi kanıtlayan bir belge ile dönersiniz. Size sunduğumuz belgeler tüm dünyada işverenler, üniversiteler ve hükümetler tarafından tanınan akademik sertifika ve sınav sonuçları portföyüdür. Yurtdışında dil eğitimi almanın diğer faydaları ise şunlardır:

 • Yurt dışı dil eğitimi ile yabancı bir dili en iyi şekilde öğrenme şansına erişirsiniz
 • Yurtdışı dil okulu ile öğreniminiz sınıf dışına taşar, aktivitelerle pekişir
 • Yurtdışı dil kursları telaffuzunuzu geliştirir, etkin ve hızlı öğrenme sağlar
 • Farklı ülkelerden arkadaşlar edinir, çevrenizi geliştirirsiniz
 • Yurtdışı dil okulları sonunda alacağınız sertifika tüm dünyada geçerlidir
 • Yurtdışında yaşamak veya yurtdışında staj yapmak amacınız varsa yurtdışı dil kursu ile bir yabancı dil öğrenmek size pozitif katkı yapar

Yurtdışı Dil Okulları Programları

Yurtdışı dil okulları arasından kendiniz için en doğru dil okulu seçimini yapmak, öğrenmek istediğiniz yabancı dilde gelişmenizi kolaylaştıracak olan en önemli noktalardan biri olacaktır. Sizlere sunduğumuz yurtdışı dil kursları; sizlere en deneyimli öğretmenler ile en iyi ders ve sosyal aktivite programlarını sunmak için tasarlandı.

Sömestir tatili, yaz dönemi ya da yılın dilediğiniz bir zaman diliminde; dünyanın herhangi bir yerinde, dünyanın en iyi yurtdışı dil okulu bünyesinde kısa veya uzun bir dil programla yabancı dil eğitimi alabilirsiniz. Böylece yurtdışı dil kursları sürecinizin hızlı ve akıcı, yurtdışı dil kursu deneyiminizin ise bir o kadar eğlenceli ve unutulmaz olacağını garantilemiş olacaksınız. Yurt dışı dil eğitimi konusunda dünya lideri ve dünyanın en güvenilir dil okulu olan EF, iletişim becerilerinizde de fark yaratacak.

 • EF yurtdışı dil okulları ile öğrenebileceğiniz diller: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Korece.
 • Yurtdışı dil okulu alabileceğiniz ülkeler: İngiltere dil okulları, Amerika dil okulları, Kanada dil okulları, Malta dil okulu, Avustralya dil okulu, İrlanda, Yeni Zelanda, Singapur, Güney Afrika, İspanya, Kosta Rika, İtalya, Almanya, Çin, Japonya, Kore.
 • Konaklama türleri: Aile yanı, öğrenci rezidansı, apartman
 • Program uzunluğu: 2 hafta, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıla kadar... siz seçin!

EF Efekta™ Methodu ile Yurtdışı Dil Kursları

Yabancı bir dili en iyi şekilde öğrenmek ve dili akıcı şekilde konuşmak, günümüz global dünyasında her zamankinden daha önemli. Yurtdışı dil okulları size bir dili en etkin şekilde öğrenme fırsatı sunar. İngilizce, İspanyolca, Çince ya da Almanca fark etmez; bir dili öğrenirken, motivasyonunuz ve verimliliğiniz oldukça önemlidir. Sizlere sunduğumuz yurtdışı dil kursu ile kaliteli bir eğitimi sınıf içinde alacak, aktivitelerle eğitim gördüğünüz yurtdışı dil okulu renklenecek, ayrıca gittiğiniz ülkenin halkı ile entegre olarak dili daha akıcı bir şekilde konuşacaksınız.

Üstelik katıldığınız yabancı dil kursu bitip eve döndüğünüzde de öğrenmeye devam edebileceksiniz. İster yurtdışı yabancı dil kursları ile yaz tatilinizde Malta sahillerinde İngilizce öğrenmeyi hedefleyin, isterseniz Paris’te bir yıllık bir dil kursu almayı isteyin, EF’te her hedefe uygun bir yurt dışı dil eğitimi bulacaksınız.

Yurtdışı dil okulları için özel olarak geliştirilen ve şimdilerde dünyaca kabul gören eğitim sistemimiz EF Efekta™ methodu, tüm okullarımızda aynı standartta sizlere sunulmaktadır. Böylece tüm yabancı dil kursu türlerimize dahil.

Ne tür yabancı dil kursları var?

Dil Kursu Türü Ders Sayısı Kimler İçindir?
EF Yoğun Program Yurtdışı Dil Kursları Haftada 32 ders (40 dk./ders) Akademik veya profesyonel kariyeriniz ile ilgili öğrenme hedefleriniz için dilin resmi veya endüstri odaklı dil yeterliliklerini hızlıca kazanın
EF Genel Yurtdışı Dil Kursları Haftada 26 ders (40 dk./ders) Yurtdışındaki bir dil kursunda dilinizi geliştirerek okuma ve yazmadan konuşma ve anlamaya kadar mükemmel bir dil seviyesine ulaşın
EF Temel Yurtdışı Dil Kursları Haftada 20 ders (40 dk./ders) Dünyanın dört bir yanındaki harika yerlerde dilinizi pratik yapın ve boş zaman etkinliklerinin tadını çıkarın

Özel İlgi Dersleri: Kariyer geliştirme ve sınava hazırlık

Ayrıca SPIN'ler (Özel İlgi Dersleri) aracılığıyla dil kursunuzu ilgi alanlarınıza göre uyarlama fırsatına sahipsiniz. Sınava hazırlık, sanat & kültür, kariyer gelişimi, yaratıcı yazma ve sektör odaklı seçmeli dersler gibi seçmeli dersleri düşünün.

Neden EF ile Yurtdışı Dil Okulu?

Hazırladığımız yurtdışı dil okulu eğitim sistemi, öğrenme garantisi sağlayan EF Efekta™ methodu isminde son teknoloji ürünü bir programdır. Tüm yurt dışı dil okullarımızda bu sistemle entegre, aynı kalitede eğitim veriliyor. EF Efekta™; sınıf içi ve online laboratuvarlarda yabancı yurt dışı dil eğitimi destekleyen özel bir sistem. Sınıf içi eğitimler interaktif ortamda yapılıyor ve sınıflarda eğitim alan öğrencilerin sayısı 15’i geçmiyor.

Bu sistemle okuma, anlama, yazma ve konuşma becerileri eş zamanlı olarak destekleniyor ve gelişim ölçülebiliyor. Ayrıca düzenlediğimiz çok sayıda aktivite ve gezilerle dili yaşayarak öğrenebiliyor, bu sayede yurt dışı yabancı dil kursları deneyiminizi her anlamda doruklarda yaşamış olabiliyorsunuz. Aynı zamanda esnek kurs tarihleriyle yurtdışı dil kursları için takviminizi zorlamanıza gerek kalmayacak. Yabancı dil eğitimi için EF yurtdışı dil okulları ile unutamayacağınız bir maceraya adım atın.

50 yılı aşkın tecrübemizle yurtdışında dil eğitiminde lider bir firmayız. Eğitim garantimiz ve akreditasyonlarımızı inceleyin:

 • Kişiselleştirilmiş kurs: Yurtdışına seyahat edin ve istediğiniz yerde ne zaman ve nasıl isterseniz size ideal eğitim programınızı planlayın.
 • Garantili İlerleme: Bir dil kursuna başladığınızda her 6 haftada bir seviye , okuma, konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirmeniz garanti edilir.
 • Uluslararası network: Dünyanın dört bir yanından gelen insanlar sizinle birlikte aynı sınıfta dil eğitimi alacak.
 • Akreditasyonlarımız: EF akredite edilmiş dil kursları sunan birkaç dil okulundan biridir - British Council, EAQUALS, ACCET.
 • Eksiksiz bir deneyim: EF ile yurtdışına gitmek bir dili öğrenmekten çok  daha fazlasıdır. EF ile etkinlikler, kültürel geziler ve rehberli aktivteler ile eksiksiz bir deneyim sunar.

Yurtdışı Dil Okulları Fiyatları

EF bünyesinde her bütçeye uyacak yurtdışı dil okulları fiyatları mevcuttur. Bahsi geçen ülkelerden birinde yurtdışı dil kursu almak istiyorsanız, ücretsiz fiyat kataloğu isteyerek yurtdışı dil eğitimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yurtdışı dil kursu fiyatları ile yurt dışı maceranızı başlatmanızın tam zamanı!

Sağlık ve Seyahat Sigortası, EF Transfer Servisi, yerel ekip tarafından düzenlenen geziler gibi ek hizmetleri talep etme hakkına da sahipsiniz. Yurtdışı dil eğitimi fiyatları için ücretsiz kataloğu indirin ve size uygun planı seçin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışında dil okulu nedir?

Yurtdışındaki dil okulları, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere dil eğitimi veren kurumlardır. Dilin birinci dil olarak konuşulduğu ülkede bulunan dil okullarıdır. İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler yurt dışına seyahat ederler çünkü dili duyabilecekleri ülkeye daldıklarında dili daha hızlı öğrenirler ve 7/24 kullanırlar.

Öğrenciler aynı dil seviyesindeki sınıflarda gruplandırılır ve derslere katılmanın yanı sıra sınıf dışında da ilgi çekici etkinliklere katılarak sadece teorik değil uygulamalı bir dil eğitimi alırlar. Spor yapıyorlar, şehri ziyaret ediyorlar, film izliyorlar, partilere ve gezilere katılıyorlar ve yerel halkla etkileşime giriyorlar.

Yurtdışındaki dil kursuma ne tür dersler dahildir?

Öğretmenlerimiz "iletişimsel" veya "eylemli" öğrenme adı verilen bir öğretim yöntemi kullanır; bu, bir masada oturup onlar konuşurken not almayı beklememeniz gerektiği anlamına gelir. Öğrenciler, rol oynamak, kısa sunumlar yapmak ve dille etkileşim kurmak için sürekli olarak küçük gruplara ayrılırlar. Yurtdışındaki dil kursunuz, her ders belirli bir konuya veya konuya odaklanan dört beceriyi (konuşma, dinleme, okuma, yazma) kapsayacaktır.

Her gün birden fazla dil dersi alacaksınız, bu nedenle kurs, yüksek yoğunluklu olmasına rağmen çeşitli ve ilgi çekici kalır. Bazı dersler tabletleri veya bilgisayar laboratuvarını kullanır. Bazıları ders kitabı kullanır. Bazıları basılı materyal, slayt veya ses kayıtları kullanır. Kursunuzu tamamlamak için edebiyat veya İşletme gibi konularda özel dil dersleri seçme seçeneğiniz de vardır.

Yurtdışında dil eğitimi fiyatları neler?

Hedefe bağlı olarak, bir dil öğrenmek için haftada ortalama 900 dolar harcamayı bekleyebilirsiniz. Belirli bir varış noktasına gidiş dönüş uçuşunuzun maliyetini buna ekleyin.

Bu maliyet tahmini, dil derslerinizi, konaklamanızı, yemeklerinizi, kurs kitaplarınızı ve ulaşım, atıştırmalıklar, hediyelik eşyalar, filmler ve arkadaşlarınızla dışarıda geçirdiğiniz akşamlar gibi günlük harcamaları içerir. Seçilen varış noktası çevresinde veya bölgede başka bir yerde yapmak isteyebileceğiniz herhangi bir seyahati içermez.

Yurtdışındaki dil kursumu bitirdiğimde sertifika alacak mıyım?

Yurtdışındaki tüm dil okulları, onlarla bir dil okuduğunuzu göstermek için size bir katılım sertifikası verecektir. Çoğu okulun, okullarında tüm bir döngüyü (normalde 6-8 hafta) tamamlayan öğrencilere verdikleri kurs seviyesi tamamlama sertifikası da vardır. Maalesef bunların herkes tarafından tanınması pek olası değildir, ancak herkesin gidişatının kanıtı olması gerekmez.

Ama yaparsanız, dünyanın herhangi bir yerinde belirli bir dilde seviyenizi kanıtlayan diplomalar vardır. Yurtdışındaki dil okullarımızda IELTS, TOEFL, Cambridge, DELF, DALF, DELE ve daha fazlası için özel sınav hazırlık sınıfları bulunmaktadır.

Yurtdışındaki bir dil okuluna gitmek için vizeye ihtiyacım var mı?

Gideceğiniz yere bağlı olarak, vizesiz bir ülkede 90 güne kadar kalabilirsiniz. Geçerli bir pasaporta, dönüş bileti ve elektronik giriş iznine (ESTA) ihtiyacınız var. Daha uzun bir süre kalmak istiyorsanız, çoğu durumda vizeye ihtiyacınız olacaktır. Öğrenci danışmanlarımız, vize başvuru sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Hangi ülkede yabancı dil eğitimi alabilirim?

EF yabancı dil eğitim programları tüm dünyada 50'den fazla destinasyonda mevcut. Öğrenmek istediğiniz dili düşünün ve hayalinizdeki şehri seçin!

Yurt dışında sahip olduğunuz İngilizce okulları için (buradan Yurtdışı İngilizce Dil Okulları'nı kullanın)

Ancak yurtdışındaki dil okullarımızda başka dilleri de öğrenebilirsiniz.

 • İspanya veya Kosta Rika'da İspanyolca dil okulları
 • Fransa'da Fransızca dil okulları
 • Almanya'da Almanca dil okulları
 • İtalya'da İtalyanca dil okulu
 • Çin'de Çince dil okulu
 • Japonya'da Japonca dil okulu
 • Güney Kore'de Kuran dil okulu

İngilizce öğrenmek için hangi ülke en iyisidir?

Yurtdışında İngilizce öğrenmek için en iyi yerler İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Avustralya gibi İngilizcenin yerel olarak konuşulduğu ülkelerdir. Malta dil okulları da uygun fiyatları ile en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Daha fazla aramanıza gerek yok, yurtdışındaki dil eğitimimizi seçin, danışmanlık hizmeti ücreti ödemeden doğrudan dil gezisi yapın.

Yurtdışında bir dil okuluna giderken konaklama seçeneklerim nelerdir?

Yurtdışındaki dil okulumuza gittiğinizde, gideceğiniz yere bağlı olarak, sizin için bulacağımız ev sahibi bir ailede yaşayabilir, öğrenci yurdumuzda okula 10 dakika uzaklıkta kalabilir veya bir otel veya dairede kendi konaklama yerinizi bulabilirsiniz. Ev sahibi aile seçmek, dil öğreniminize ekstra bir destek sağlayacaktır, bu nedenle sunduğumuz her dil kursunun fiyatına ev sahibi aile konaklamasını dahil ediyoruz.

Ancak ev sahibi aileler herkes için doğru seçim olmayabilir. Hangi konaklama seçeneğini seçerseniz seçin, okul personelimiz, kursunuz sırasında herhangi bir konaklama sorununu çözme lojistiği konusunda size destek olacaktır.

Yurtdışındaki dil çalışmalarıma nasıl hazırlanırım?

Yabancı dil eğitimi ve yabancı dil kursları özelinde hedeflediğiniz amaçlarınıza ulaşmanız için birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Öncelikle bilmeniz gereken şu: Dil eğitimi zaman alır. Şu anki seviyenizi de dikkate alarak, amaçladığınız seviyeye ulaşmanıza yeterli olacak uzunlukta bir yurtdışı dil kursu için kayıt yaptırmanız kritik öneme sahiptir. İkinci olarak; yabancı dil öğrenimi bolca pratik yapmayı gerektirir.

Yurt dışı dil kursu alarak, en iyi şekilde gündelik pratiğinizi yaparken kendinize güveninizi kazanırsınız. Son olarak; bir dili öğrenmek için kararlılık şarttır. Biz; dil kurslarımız ile hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmakta kararlıyız ve sizin hedeflerinizin bizim önceliğimiz olacağına söz veriyoruz.

Siz de yabancı dil öğrenmeye aynı kararlılıkta yaklaştığınızda yurtdışı dil okulları ile hedeflerinize çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşacağınızı garanti ediyoruz. Uygun yurtdışı dil eğitimi fiyatları ile yurtdışı yabancı dil eğitimi fırsatını kaçırmak istemiyorsanız, şimdi kurslarımıza kaydolun.

Kimler yurtdışında dil okuluna gidebilir?

Yurtdışındaki EF dil okulları herkes için sınıflar sunar. Yabancı dil kurslarımız herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. EF ile yurt dışında bir dil okuluna kayıt olduğunuzda, yaşıtınız ve aynı dil seviyesindeki öğrencilerle bir sınıfa katılacaksınız, böylece birlikte ilerleme kaydedebileceksiniz. Yurtdışındaki EF dil okullarında genç öğrenciler, yetişkinler ve ayrıca çocuklar için kurslar bulabilirsiniz. Öğrenci türlerine bağlı olarak, eğitim programları her öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak ve sürdürmek için uyarlanır.

Sınıf arkadaşlarınız kim olacak?

Yurt dışındaki dil okullarımıza gelen öğrencilerin çoğu 16 ila 26 yaşları arasındadır. Bunların yaklaşık üçte biri Avrupalı ve diğer yarısı Asya, ABD, Afrika, Kanada ve Latin Amerika'dan gelmektedir. Dil okulumuz yeni bir dil öğrenmek için çekici bir yerdir ve insanlar bu dili çeşitli nedenlerden dolayı seçerler, ancak çok azı uğraşmaya başlar.

Sınıf arkadaşlarınızın dil becerilerini geliştirme, ev ödevlerini yapma ve ders sırasında görevde kalma konusunda ciddi olduklarını göreceksiniz. Daha büyük bir öğrenciyseniz, profesyoneller için özel olarak tasarlanmış yurtdışındaki dil kurslarına odaklanmak isteyebilirsiniz.