TOEFL ETS

TOEFL; diğer ülkelerde birçok kâr amaçlı iştirakleri bulunan, New Jersey merkezli bir Amerikalı kâr amacı gütmeyen organizasyon olan Educational Testing Service'e (ETS) aittir. TOEFL ücretlerinin büyük bir kısmı ETS'ye gider ve TOEFL iBT sınavını çoktan seçmeli sorular için yazılım kullanır ve konuşma ve yazma bölümleri için büyük bir düzeltme ekibine sahiptir. TOEFL sınavına girdiğiniz sınav merkezi, güvenliği sağlamak ve sınavı doğru bir şekilde uygulamak karşılığında ücretin geri kalanını elinde tutar. Sınav merkezindeki hiçbir kimse TOEFL sınavınıza not vermez.

Geçmişi

TOEFL aslında ETS tarafından oluşturulmamıştır. 1960'lı yılların başında Stanford Üniversitesi'nde, ABD'deki üniversitelere başvuran yabancı öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır. ETS, TOEFL'ı ortak bir şekilde yönetmek için 1965 yılında College Board'a katıldı ve 1973 yılından itibaren ETS TOEFL sınavını bağımsız bir şekilde yönetmeye başladı.

Diğer sınavlar

TOEFL, ETS tarafından yönetilen tek sınav değildir. ETS ayrıca TOEIC (başlıca Asya'da mesleki İngilizce için), SAT (Amerikalı lise öğrencileri için), GRE (Amerikalı üniversite öğrencileri için) ve ilk-orta okul öğrencileri için diğer birçok Amerikan eyalet sınavlarının arkasındaki organizasyondur. ETS çok büyük bir organizasyondur ve dünya çapında yılda 50 milyondan fazla sınav uyguladığı tahmin edilmektedir. ETS'nin TOEFL sınavına bugüne kadar 35 milyon kişi katılmıştır.