Tüm EF Programları

Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında Üniversite
4.7
1541
(1.541 değerlendirme)
4.7

Yurtdışı üniversite hayalleri kuruyorsanız, daha uzağa bakmayın. EF ile yurtdışında üniversite okumak, sandığınızdan çok daha kolay. Sizlere sunduğumuz yurtdışı üniversite hazırlık programlarından birçoğu, yurtdışındaki partner üniversitelerimize yerleştirilmenizi garanti ediyor. Yurtdışı üniversite fırsatları sizlere 20 farklı ülkede öneriliyor ve 50 yılı aşkın tecrübemizin sağladığı EF güvencesiyle sunuluyor.

Programları incele

EF Yurt Dışı Dil Programları

EF Yurt Dışı Dil Programları

18-25 Yaş
2-24 Hafta
Akredite EF okullarında daha hızlı dil öğrenin. 50 merkezde, 10 dilden birini seçin. Dilediğiniz Pazartesi kursa başlayın.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF Yurt Dışı Dil Programları

EF Yurt Dışı Dil Programları

25+ Yaş
1-24 Hafta
Global kariyerinizi kişiselleştirilmiş dil kursları ile en iyi şehirlerde geliştirin. Yetişkinler ve profesyoneller için tasarlanmıştır.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı

EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı

16+ Yaş
6, 9 veya 11 Ay
Uzun dönem dil eğitim programları ile yabancı dilinizde akıcılık kazanın, uluslararası kariyer veya eğitim için hazırlanın.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF Yurt Dışında Üniversite Hazırlık

EF Yurt Dışında Üniversite Hazırlık

16+ Yaş
6 ay ve üzeri
Dünya çapında 200'den fazla ortak üniversiteden birine garantili giriş hakkı kazanın ve uluslararası kariyerinizi başlatmak için gerekli becerileri geliştirin.
Merkez: AmerikaİngiltereFransaAvustralyaAlmanya
Hult International Business School

Hult International Business School

18+ yaş
Lisans, master ve MBA programları
Ödüllü ve bağımsız Hult Uluslararası İşletme Okulu sunar: Uluslararası kariyerinizi hızlandırmak için tasarlanmış Lisans, Master ve MBA programları.
Merkez: AmerikaİngiltereÇinBirleşik Arap Emirlikleri

Yurtdışında Üniversite okumak

Yurtdışında üniversite okumak bir öğrencinin hayatındaki en büyük adımlardan bir tanesidir. Bu kararı verdiğinizde, size en uygun programı seçmeniz geleceğiniz açısından kritik bir yol oynayacaktır. Yurtdışı üniversite girişiminizi yapmadan önce seçeneklerinizin hepsini gözden geçirmelisiniz. Ayrıca böyle bir atılım hazır olduğunuza kesinlikle emin olmalısınız.

Yurtdışında eğitim için olmazsa olmazlardan birisi şüphesiz ki dil yeterliliğidir. Yurt dışında okumak için gerekenler elbette bununla bitmiyor. Bu deneyime kafaca hazırlanmalı ve şüphelerinizi gidermelisiniz. EF olarak önerdiğimiz çeşitli yurtdışı üniversite programları ile her adımda yanınızda olacağımızı garanti ediyoruz.

Yurtdışında Okumak İçin 7 Neden:

 1. Uluslararası bir çevre edinerek bir dünya vatandaşı olma fırsatı
 2. Yurtdışında yaşamak için önemli bir adım atacaksınız
 3. Yurtdışı üniversite bölümleri bünyesinde yabancı dilinizi geliştirerek yurtdışı kariyerin kapılarını aralayacaksınız
 4. Yabancı üniversitelerin zengin akademik kültüründen yararlanacaksınız
 5. Yabancı dilde konuşurken kendinize daha fazla güven duyacaksınız
 6. Yurtdışı programları ile milyonlarca insanla ana dilinde iletişim kurma şansı yakalayacaksınız
 7. Yurtdışında üniversitede okumak size çalışma ve oturma izni fırsatı verir

Yurtdışı Üniversite Programları

Yurtdışı üniversite eğitimi imkanları için programlarımıza incelemenizi öneririz. EF bünyesinde yurtdışı üniversite hazırlık ve yurtdışı akademik yıl programlarımız ile dil gelişiminize katkıda bulunabilir, dilerseniz Hult International Business School için başvuruda bulunarak lisans eğitimi, yüksek lisans, işletme yüksek lisansı (MBA) gibi planlara dahil olabilirsiniz.

Yurtdışındaki en popüler üniversite programlarına genel bir bakış:

Yurtdışı Üniversite Programları Ders Sayısı Kimler İçindir?
EF Üniversite Derecesi 32 Ders/hafta Yoğun bir dil ve akademik çalışma programı aracılığıyla bir ABD lise diploması ve bir önlisans derecesi kazanın
EF Üniversite Hazırlık Programı 30/32 Ders/Hafta Kendinizi üniversite için gereken akademik bilgiler ve dil becerileri ile donatın
EF Pre-Master's 30/32 Ders/Hafta Üst düzey bir Yüksek Lisans programına güvenli giriş hakkı
EF Pre-MBA 30/32 Ders/Hafta Lisanüstü eğitime hazırlanmak için en iyi program
EF Pre-PhD Program 30 Ders/hafta Üst düzey bir Master, MBA veya Pre-Doctorate programında garantili üniversite yerleştirme

Yurtdışında okumak

Yurtdışındaki üniversiteler arasında anlaşmalı olduğumuz okullara, yurtdışı üniversite hazırlık programımızı takiben yerleştirilmeniz garantilidir. Bu şekilde, birçok öğrencinin büyük stresler ile geçirdiği kabul edilme sürecini, siz rahatça atlatabileceksiniz ve kendinize yurtdışında sınavsız üniversite imkanı yaratacaksınız.

Yurtdışında lisans tamamlama için eşi bulunmaz bir fırsat olan yurtdışı üniversite hazırlık programını sizlere 17 farklı ülkede sunuyoruz. Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere... Seçiminizi yapın ve yurtdışı lisans tamamlama sürecinizi başlatın!

Sıkça sorulan sorular

Yurtdışında üniversite okumanın avantajları nelerdir?

Yurtdışı üniversite eğitimi ile sadece akademik becerilerinizi geliştirmeyecek, aynı zamanda kariyeriniz için de önemli bir ilerleme sağlayacaksınız. Yurtdışında üniversite eğitimi almak, potansiyel işverenleriniz tarafından kolayca tespit edilmenize ve rekabet içinde aradan sıyrılmanız büyük oranda yardımcı olacak. Bunun yanında, eğitim süreniz ne olursa olsun; dil becerileriniz bolca gelişecek, uluslararası bir kültür edineceksiniz ve kendinizle güvenle iletişim kuracaksınız.Üniversiteyi yurtdışında okumak size dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar sunarken, yurtdışı programları özgeçmişinize gururla ekleyebileceğiniz başarıları da beraberinde getirecek.

Yurtdışında üniversite nasıl okunur?

Bildiğiniz gibi profesyonel hayatta günümüzün en büyük gereksinimleri arasında bir yabancı dil bilmek ve yurtdışında okul okumuş olmak geliyor. Ancak yurtdışında üniversite okumak, zorlu pek çok süreci de beraberinde getiriyor. Yurtdışında üniversite okumak için gerekenler listesi bir hayli kabarık. Başvurular, hazırlıklar, mülakatlar ve bunlarla birlikte gelen stres ve sıkıntı... EF ile yurtdışı üniversite hazırlık programına katıldığınızda, "yurtdışında üniversite nasıl okunur" sorusunu sizin için cevaplıyoruz.

17 ülkedeki programlarımızdan birine katılıyorsunuz, dilinizi başarıyla geliştiriyorsunuz ve hemen akabinde sizi o ülkedeki yurtdışı üniversite bölümleri içerisinden birine yerleştiriyoruz. Yurtdışı üniversite serüveninizi başlatmak işte bu kadar basit!

Yurtdışı üniversite fiyatları nedir?

İster Amerika'da bir okula kayıt yaptırarak geleceğinizi garanti almak isteyin, ister hayatınızı İngiltere'de sürdürmek adına bir adım atma amacında olun; "yurtdışında üniversite okumak istiyorum" diyorsanız sizlere sunduğumuz yurtdışı üniversite hazırlık programları ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Yurtdışı üniversite fiyatları ve yurtdışında hazırlık planlarımızı gözden geçirmek için ücretsiz fiyat katalogu talep edin. Yurtdışı üniversite bursları, yurtdışında burslu üniversite okumak, yurtdışı sınavsız üniversite fırsatları ve yurtdışı sertifika programları için danışmanlarımızla iletişime geçin.

Yurt dışında bir üniversiteye gitmek için en iyi yer neresidir?

Yurtdışında üniversite okumanın en cezbedici olanaklarından birisi de Avrupa'da üniversite okuma şansına erişmeniz olacaktır. Avrupa'nın en saygın ülkelerindeki en görkemli üniversitelerde eğitim görmek adına katılacağınız bir yurtdışı üniversite hazırlık programı, size yabancı bir dili öğretirken aynı zamanda yurtdışında üniversiteye gitme şansınızı da arttıracak.

Avrupa'da üniversite seçenekleri arasında Malta, İrlanda, İngiltere, Fransa, İtalya ve İspanya gibi önde gelen ülkeler ve yurtdışı üniversite hazırlık programlarımız içinde İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca gibi milyonlarca insanın konuştuğu diller bulunuyor.

Yurtdışında bir üniversiteye kaydolmak için gerekenler nelerdir?

 • Lise veya üniversite diploması (Yüksek lisans derecesi için üniversite diploması gereklidir)
 • İngilizce transkripti
 • İlgili üniversitenin online başvuru formu
 • Motivasyon mektubu
 • 3 tane referans mektubu
 • Finansal dökümanlar
 • TOEFL ve IELTS  sınav sonuçları
 • SAT puanı (üniversiteye bağlı olarak)

Öğrenci vizesine başvurmam gerekiyor mu?

Gideceğiniz yere bağlı olarak, vizesiz bir ülkede 90 güne kadar kalabilirsiniz. Geçerli bir pasaporta, dönüş bileti ve elektronik giriş iznine (ESTA) ihtiyacınız var. Daha uzun bir süre kalmak istiyorsanız, çoğu durumda vizeye ihtiyacınız olacaktır. Öğrenci danışmanlarımız, vize başvuru sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Konaklama seçenekleri nelerdir?

 • Kampüs Yaşamı - Okula yürüme mesafesindeki kampüste kalarak, 100 farklı ülkeden gelen öğrencilerle birlikte okurken, capcanlı bir kampüs hayatı yaşayabilirsiniz. Kampüste kafeterya, öğrenci salonu, spor tesisleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.
 • Aile Yanında Konaklama -Yerel dili konuşan bir aileyle özel bir evde konaklamayı seçerek kültürel deneyimi maksimumda yaşayabilirsiniz. Yerel kültürü daha yakından tanıyacak, günlük dile daha kolay hakim olacak ve döndüğünüzde daha akıcı konuşuyor olacaksınız.
 • EF Yurdu - Dünyanın dört bir yanından gelen EF öğrencileriyle birlikte şehrin merkezinde yaşayabilirsiniz. EF merkezinden toplu taşıma ile kentteki alışveriş merkezlerine, spor tesislerine ve restoranlara kolayca ulaşabileceksiniz.

Neden EF?

Güven

Yurt dışı dil eğitiminde dünya lideri olmamızla beraber, sektörde 50 yılı aşkın deneyime sahibiz.

Bağlantı

100'den fazla ülkeden öğrencilerle birlikte öğrenin.

Kişiselleştirilmiş

Seçebileceğiniz 50'den fazla kampüste programlarımıza kaydolarak dünyayı keşfedin.

Başarı

EF Metod ile daha hızlı ve daha kapsamlı bir şekilde öğrenin.

Sonuna kadar EF

Kendi okullarımız ve dünya genelindeki ofislerimiz ile olağanüstü bir hizmet sağlıyoruz.

Küresel olarak akredite edilmiş

Öğretme uzmanlığımız ve öğrenme yaklaşımımız küresel olarak tanınmaktadır.