MALTA'DA EĞİTİM

Malta'nın Türkiye'ye çok uzakta olmaması ve bunun sonucu uygun fiyatlı uçak biletlerinin bulunabilmesi, diğer İngilizce konuşan ülkelere göre daha hesaplı olması ve yerleşik bir İngilizce eğitim kültürünün bulunması birçok insanın Malta'da dil eğitimine katılmasına ortam hazırlıyor. Tüm yıl boyunca güzel bir iklime ev sahipliği yapması, resmi dilinin İngilizce olması, muhteşem bir doğa ve görkemli tarihi eserleri bünyesinde barındırmasıyla Malta, Avrupa'da bu özelliklere sahip tek ülke konumunda bulunuyor.

Öğrenci ya da yetişkin farkı olmaksızın Malta'da kendinize uygun seviyede ve yoğunlukta bir dil eğitimi planı bulabilmeniz mümkün. Aynı zamanda Malta'ya gelerek dünyanın farklı ülkelerinden birçok kişiyle iletişim kurmanın tadını çıkarabilir ve bunun yanı sıra İngilizce becerilerinizi pratik yaparak geliştirebilirsiniz. Malta'nın güzel ortamı sayesinde spor aktivitelerine, eğlenmeye ve keşfetmeye de zaman bulmak zor olmayacaktır. Eğer amacınız eğlenerek dil öğrenmek ise Malta sizin için doğru tercih.

Malta'nın St.Paul's Bay bölgesinde iki haftamı geçirdim ve benim için tamamen yepyeni ve olumlu bir deneyim oldu. Maltalı bir ailenin yanında kaldım ve bana karşı oldukça kibarlardı. EF kesinlikle öğrencilerin rahat bir şekilde güzel bir yerde yaşaması için ciddi özen gösteriyor.

Giulia