MALTA'DA TATİL VE MALTA VİZESİ

Malta tatil turları ile her yıl farklı ülkelerden çok sayıda turist Malta'ya tatil amaçlı olarak geliyor. Malta Cumhuriyeti Şengen (Schengen) bölgesinde olduğu için Avrupa Birliğine dahil olan ülkelerin vatandaşları vize serbestliği sayesinde yalnızca kimliklerini göstererek ülkeye giriş yapabiliyorlar. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada vatandaşları için de Malta adasını ziyaret ederken herhangi bir vize kontrol uygulaması bulunmuyor. Türkiye'nin de dahil olduğu diğer ülkelerden gelecek ziyaretçilerin gelmeden önce vize alma zorunluluğu mevcut.

MALTA VİZESİ ALMAK İÇİN GEREKEN BELGELERİN LİSTESİ

Malta'ya gitmeye karar verdiyseniz aşağıdaki belgeleri vize alma sürecinde sunmanız gerekebilir:

 • Vize başvuru formu
 • Vizenin sona ermesinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olan ve en az 2 boş sayfası bulunan geçerli bir pasaport
 • Pasaportun fotokopisi
 • Pasaport boyutlarında 2 adet fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Otel rezervasyonu onayı ya da eğer otelde kalmayacaksanız noter onaylı davet mektubu
 • Uçak bileti
 • En az 30,000 euroluk teminata sahip Schengen üye ülkelerindeki acil durum masraflarını kapsayan ve ülkede geçireceğiniz süre boyunca geçerli olan bir seyahat sağlık sigortası
 • Eğer bir dil okulunda eğitim almak için gidiyorsanız derslerin detaylarını ve süresini gösteren, kuruluşun mührü ve okul yöneticisinin imzasının bulunduğu Malta Eğitim Kuruluşundan kabul mektubunun aslı
 • Vize başvuru ücretinin yapıldığına dair makbuz
 • Yeterli ve düzenli kişisel finansal geliri kanıtlayan belge (banka beyanları ya da kredi kartında kullanılabilir kredi beyanı, konaklama süresi boyunca başvuru sahibinin tüm finansal teminatını kabul eden ev sahibi kuruluşun mektubu).
 • Başvuru sahibinin herhangi bir geçim aracına sahip olmaması durumunda, Malta Baş Konsolosluğunun belirlediği formatı kullanarak okul ve konaklama masrafları dışında, Malta'daki masraflarını ödeyeceklerini onaylayan ebeveynler ya da yakın akrabalardan noter onaylı mektup. Ebeveynlerin mali durumlarını kanıtlayan belge. (istihdam belgeleri/banka hesapları, vs.)
 • Reşit olmayanlar için (18 yaş altı): Gayrireşitin doğum belgesi Ebeveynlerin ve yasal vasi/vasilerinin noterli yetki belgeleri Geçim aracının yeterliliğini kanıtlayan belge Ebeveynlerin ve Yasal Vasi/Vasilerin Nüfus Cüzdanlarının kopyası. Vasi durumunda, yetkiyi kanıtlayan belge.
 • Çalışanlar için: Faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi/Resmi Gazete, vergi levhası, imza sirküleri ve çalışma durumunu ve işe alım tarihini gösteren yakın zamanlarda mühürlü çalışma belgesi (şirketin antetli kağıdına), son üç aya ait maaş bordrosu ve son altı aya ait SSK bildirimi gibi işverene ait belgelerin asılları ve kopyaları

Malta'ya gitme amacınıza ve öğrenci olup olmamanıza göre vize için teslim edeceğiniz belgeler farklılık gösterebilir. O nedenle başvuru yapmadan önce **Malta vize başvuru merkezi**nin sitesinden en güncel bilgiyi alabilirsiniz.

Vize başvurunuzu İstanbul (Harbiye ve Altunizade'de olmak üzere iki seçeneğiniz var), Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Edirne, Antalya ve Muğla (Bodrum)'daki vize başvuru merkezlerinde yapabilirsiniz.

Vize alma, ciddi emek ve yoğun hazırlık isteyen bir süreç. Eğer EF ile Malta'ya gitmek isterseniz, bugüne kadar milyonlarca öğrenciye vize alma konusunda yardımcı olduk, size de vize alma süreciniz boyunca başarılı bir şekilde kılavuzluk edip vizenizi almanızı sağlayacağız. Geçmiş deneyimimiz ile vize alma konusunda başarı oranımız %95'in üzerindedir.

İLGİLENEBİLECEĞİNİZ DİĞER SAYFALAR