MALTA PLAJLARI VE SAHİLLER

Malta'da tatil size birçok doğal güzelliği görme imkanı vadediyor. Doğal mağaralar, koy ve kayalıklar Akdeniz'in tipik bitki örtüsü ve canlı çeşitliliğiyle birleşince ortaya harika bir manzara çıkıyor. Malta, kumsallarının yanı sıra yüksek kayalıklarıyla otantik bir ortam oluşturuyor. 

Malta'nın en güzel yerleri insanlardan uzak ve daha az turizme maruz kalmış bölgeler denilebilir. Muhtemelen denizin ve güneşin tadını sakin bir ortamda çıkarmak için en iyi yerler buralar olacaktır. Küçük bir tekne veya bot kiralayarak ya da turlara katılarak biraz insanlardan uzaklaşmak mümkün. Malta'da nereye giderseniz gidin masmavi ve tertemiz denizin tadını çıkaracağınıza emin olun.

BLUE LAGOON (MAVİ GÖL)

Mavi Koy ya da İngilizcesiyle Blue Lagoon, Malta'nın en iyi plajlarından biri. Comino ve Cominotto adalarının arasında yer alan bu yer, gökyüzü mavisi denizi ve altın sarı kumu ile zaman geçirmek için oldukça ideal. Dalış için oldukça uygun yerlerden biri olan Blue Lagoon aynı zamanda etrafındaki bitki çeşitliliği ve mağaraları ile kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Blue Lagoon hakkında diğer önemli bir bilgi de birçok filmde buranın kullanmış olması.

PARADISE BAY

Malta adasının kuzeybatısında yer alan Paradise Bay ya da Türkçesi ile Cennet Koyu, Malta'nın en ünlü plajlarından biri. Yüksek bir yamacın yanı sıra küçük bir kumsala sahip olan bu plaj, biraz izole durumda olmasına rağmen Cirkewwa limanına çok da uzak değil. Gençler tarafından oldukça popüler olan Paradise Bay, şnorkelle dalış ve gece hayatı tutkunlarını bir araya getiriyor. Gün batımına Paradise Bay'de mutlaka tanıklık etmelisiniz.

MELLIEHA

Malta'nın en büyük plajlarından birisi olan Mellieha, birçok tesisi de barındırmasından dolayı turistler, özellikle de aileler tarafından tercih ediliyor. Kano, pedallı bot, rüzgar sörfü ve kitesurfing yapmak ya da güneşin altında bütün gününüzü geçirmek için harika bir seçim. Kalabalık olmasına rağmen Malta'nın en güzel plajlarından biri olma özeliğini koruyor.

GOLDEN BAY VE GHAJN TUFFIEHAY

Batı sahili Mgaar yakınlarında bulunan ve su sporları ve benzer aktiviteleri yapmanız için ideal Golden Bay ve Ghajn Tuffieha'ya ilgi her zaman çok yoğun. Turistler için bazı tesislerin bulunmasının yanı sıra şezlong ve şemsiyeleri de kolaylıkla burada bulabilirsiniz.

RAMLA BAY (RAMLA IL- ĦAMRAY)

Gozo'daki Ramla Bay adanın kesinlikle en güzel plajlarından biri. Calypso mağarasıyla ünlü olan bu plaj Homeros'un Odysseia destanında geçen tanrıçanın ağlarken çıkardığı sesi mağaranın içerisinde duyabileceğiniz iddia ediliyor. Ramla koyunun yakınlarındaki köyleri ziyaret etmek de isteyebilirsiniz.

İLGİLENEBİLECEĞİNİZ DİĞER SAYFALAR