Yurtdışı Staj

Yurtdışı Staj
4.4
1588
(1.588 değerlendirme)
4.4

Yurtdışı staj imkanı düşündüğünüzden çok daha yakında. Birçoğumuzun hayalinde yurtdışında okumak, sonrasında yurtdışında çalışmak ve hatta yurtdışında bir hayat sürdürmek vardır. EF olarak bu hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek adına fırsatları ayağınıza getiriyoruz. EF bünyesinde yurtdışında alacağınız bir dil eğitimi ile yurtdışında staj yapmanız mümkün.

Yurtdışı Staj

Yurtdışı Staj

Ücretsiz katalog

Programları incele

EF Yurt Dışı Dil Programları

EF Yurt Dışı Dil Programları

18-25 Yaş
2-24 Hafta
Akredite EF okullarında daha hızlı dil öğrenin. 50 merkezde, 10 dilden birini seçin. Dilediğiniz Pazartesi kursa başlayın.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF Yurt Dışı Dil Programları

EF Yurt Dışı Dil Programları

25 + Yaş
1-24 Hafta
Global kariyerinizi kişiselleştirilmiş dil kursları ile en iyi şehirlerde geliştirin. Yetişkinler ve profesyoneller için tasarlanmıştır.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı

EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı

16 + Yaş
6, 9 veya 11 Ay
Uzun dönem dil eğitim programları ile yabancı dilinizde akıcılık kazanın, uluslararası kariyer veya eğitim için hazırlanın.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda

EF ile Yurtdışında Staj İmkanı Hangi Ülkelerde Mümkün?

EF Education First ile dünyanın neresine giderseniz gidin, kendinize uygun bir dil okulu planı bulmanız mümkün. Dil hizmeti verdiğimiz ülkelerin neredeyse tamamında öğrencilerimize yurtdışı staj imkanı da sağlıyoruz. EF'in sunduğu yurtdışı staj planı 12 farklı ülkede uygulanmaktadır. Yurtdışında staj olanağı sağladığımız ülkeler:

İngiltereİrlandaMalta, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Güney Afrika

Listelenmiş olan ülkelerde staj yapabilmek adına en az 4 haftalık bir EF Yoğun Kurs'a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Dilediğiniz kursa yazılarak yurtdışı kariyer serüveninizi başlatabilir, dilinizi geliştirirken geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Staj süreleri çoğu ülke için kurs uzunluğu ile doğru orantılı olup 50 saatten başlamaktadır. Staj sürenizin sonunda EF Staj Sertifikası'na sahip olacak ve yurtdışı staj süreniz boyunca bir iz bırakmayı başarabilmiş iseniz yurtdışı çalışma hayatınızı bir sonraki evreye taşıyabileceksiniz.

Bir yurtdışı tecrübesine sahip olmak, hiç bu kadar önemli olmamıştı. Rekabetin doruklara çıktığı günümüzde, iş alanında fark yaratmak adına iyi bir üniversiteden mezun olmuş olmak yetersiz kalıyor. Alanınızda öne çıkabilmek için kaliteli bir eğitime sahip olmalı, en az 1 yabancı dili üst seviyede konuşabilmeli ve iş bağlantılarınızı her zaman canlı tutmalısınız. EF olarak kariyerinizin her basamağında sizlere bir yardım eli uzatabiliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yurtdışı üniversite programlarımızın yanı sıra dünyanın dört bir yanına serpiştirilmiş dil okullarımız ile yabancı dilinizi garanti altına alıyor, akabinde öğrencilerimize yurtdışı staj olanağı yaratarak geleceklerini koruma altına alıyoruz. Hayalinizdeki ülkeyi seçin ve gerisini bize bırakın!

Farklı Yurtdışı Staj Seçenekleri ve Detaylar

Yurtdışı staj imkanı sunduğumuz 12 ülkede, EF ile anlaşmalı olan yüzlerce farklı şirket bulunmakta. 4 hafta veya daha uzun bir programa katıldığınızda sizi bu şirketlerden birine yurtdışı stajı için yerleştirmeyi garanti ediyoruz. Peki stajın uzunluğu, alanı, devam süreci neye göre belirleniyor? Tahmin edebileceğiniz gibi her ülkenin kendine has bir uygulaması mevcut ve yurtdışında staj tecrübenizi şekillendiren en büyük unsur da seçtiğinin ülkenin yönetmeliği. Merak edilen konuları aşağıda sizin için detaylandırdık.

Yurtdışında Staj Yapabileceğiniz İş Sektörleri

İşletme, finans, turizm, satış, pazarlama, moda, insan kaynakları, kamu hizmeti, hukuk, otelcilik, medya, eğitim, sanat, mühendislik, gayrimenkul, spor

İngiltere ve İrlanda'da Staj

İngiltere ve İrlanda'daki okullarımız için 3 farklı yurtdışı staj seçeneğimiz mevcuttur:

  1. Internship Programme (IP): 4 haftalık dil eğitimi + 4 haftalık yurtdışı staj
  2. Internship Plus Programme-1 (IPP-1): 12 haftalık dil eğitimi + 12 haftalık yurtdışı staj
  3. Internship Plus Programme-2 (IPP-2): 6 aylık dil eğitimi + 12 haftalık yurtdışı staj

Eğer Tier 4 vizesine sahipseniz, staj uzunluğunuzun kurs sürenizin %33'ünü geçmemesi gerekmektedir. Örneğin; 9 haftalık dil kursunu takiben 4 haftalık staj veya 6 aylık dil kursunu takiben 12 haftalık staj. Bu stajı gerçekleştirebilmeniz için B2 İngilizce seviyesine sahip olmalısınız. Work and study İngiltere ve work and study İrlanda programlarına benzer bir yapıya sahiptir.

Malta'da Staj

Malta'daki özel uygulama ile en az 32 haftalık bir dil kursuna yazıldığınız takdirde, 3 aylık bir yurtdışı stajı yapma hakkına sahipsiniz. Malta'da staj yapmak için İngilizce seviyeniz en az B2 olmalıdır.

Avustralya ve Yeni Zelanda'da Staj

Bu iki ülkenin birbirine benzer bir staj politikası vardır. B2.1 veya daha yüksek bir İngilizce seviyesini şart koşan bu ülkelerin staj uzunluğu 4 ila 12 hafta arasında değişmektedir. Kurs süresi stajınızından kısa olamaz ve dil kursunuza %80-90 oranında katılım gösterme zorunluluğu aranır.

Güney Afrika'da Staj

Vize koşulu aramayan bu ülkede yurtdışı stajınızı 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

  1. 12+12 Internship Program: 12 haftalık dil kursu + 12 haftalık yurtdışı staj
  2. 4+4 Internship Program: 4 haftalık dil kursu + 4 haftalık yurtdışı staj
  3. Standart Program: Kurs sonunda gerçekleşmek üzere 12 haftaya kadar sürebilen yurtdışı staj programı

Kanada ve Amerika'da Staj

Kanada ve Amerika'daki tüm okullarımızda (Vancouver, Vancouver Adası ve Kosta Rika hariç) EF Staj Deneyimi'ne benzer bir program olan EF Gönüllülük Deneyimi programını sunuyoruz. Öğrencilerimize en az 8 haftalık bir dil eğitiminin akabinde 50 saatten başlayan Amerika'da staj ve Kanada'da staj planları öneriyoruz. Program sonunda ise EF Gönüllü Deneyim Sertifikası almaya hak kazanıyorsunuz. Work and study Kanada ve work and study Amerika programları da bu yurtdışı staj olanağına benzerdir.

Yurtdışı Staj Fiyatları ve Detaylar

Ücretsiz fiyat kataloğu: EF ile yurtdışında staj hayalinizi gerçeğe dönüştürmeye hazırsanız, bu broşürü indirerek tüm fiyatlara ulaşın.

Ücretsiz online dil seviye tespit sınavı: Bu maceraya başlamadan önce dil seviyenizi ölçmek istiyorsanız 10 dakikalık tespit sınavını yapabilirsiniz.

Neden EF?

Güven

Yurt dışı dil eğitiminde dünya lideri olmamızla beraber, sektörde 50 yılı aşkın deneyime sahibiz.

Bağlantı

100'den fazla ülkeden öğrencilerle birlikte öğrenin.

Kişiselleştirilmiş

Seçebileceğiniz 50'den fazla kampüste programlarımıza kaydolarak dünyayı keşfedin.

Başarı

EF Metod ile daha hızlı ve daha kapsamlı bir şekilde öğrenin.

Sonuna kadar EF

Kendi okullarımız ve dünya genelindeki ofislerimiz ile olağanüstü bir hizmet sağlıyoruz.

Küresel olarak akredite edilmiş

Öğretme uzmanlığımız ve öğrenme yaklaşımımız küresel olarak tanınmaktadır.