Erasmus'a alternatif programlar

Her öğrencinin Erasmus hibesi alması ne yazık ki mümkün olmuyor. Aynı şekilde her öğrenci yabancı bir üniversitede eğitim almak istemiyor. Belki eğitiminize kısa bir süre ara vermek istiyor, zamanınızı yurtdışında yeni bir dil öğrenmek ya da yeni bir deneyim kazanmak için değerlendirmek istiyor olabilirsiniz. Yurtdışında dil eğitiminizin kusursuz olması adına hazırladığımız Erasmus yurt dışı eğitim alternatif lerimize göz atmanızı öneririz.

Yurtdişi dil kurslari

Bir dil en iyi konuşulduğu yerde öğrenilir. Eğer yabancı bir dil öğrenmek istiyorsanız, yarı yıl tatili boyunca birkaç haftalık bir dil kursu almanız sizin için harika bir çözüm olacaktır. Dünyada yaygın biçimde konuşulan tüm diller için kurs almanız mümkün, üstelik gideceğiniz şehri de siz seçeceksiniz. TOEFL sınavına hazırlanmak için dünyanın kalbinin attığı Miami sahillerinde bir kurs almaya ya da modernitenin başkenti Barcelona'da yoğun İspanyolca kurslarımıza katılmaya ne dersiniz? Dilerseniz İngiltere'nin kalbi Londra'da dil eğitimi de alabilirsiniz. Alacağınız kursun uzunluğu ve yoğunluğuna karar verecek olan da sizsiniz. Eğitimin yanı sıra gideceğiniz ülkeyi ve şehri gezmeniz için de yeterince zamanınız olacak.

Staj ve gönüllü çalişmayi yurtdişi eğitimi ıle birleştirin

Yurtdışına çıkmak; eğitiminiz ve kariyeriniz için gereken tecrübe ve ek bilgiyi sağlamak adına iyi bir seçim olacaktır. EF ile yurtdışında staj, gönüllü çalışma ve dil kursları olmak üzere birçok seçeneğiniz mevcut. Buna ek olarak farklı programları birbiriyle birleştirerek deneyiminizden alacağınız zevki katlayabilirsiniz. Örneğin; alacağınız dil eğitimini bir stajla birleştirebilir, gönüllü olarak çalışırken TOEFL, IELTS, Cambridge sınavı gibi sınavlara da hazırlanabilirsiniz.

Hult Business School'da eğitim almak

Çoktan mezun olmuş ya da bir şekilde Erasmus ile yurt dışına çıkma fırsatını kaçırmış olabilirsiniz. Ama bu yurt dışında eğitim alma fırsatını kaçırmış olduğunuz anlamına gelmiyor. Üniversite eğitiminizi yurtdışında MBA yaparak taçlandırmak isterseniz Hult Business School iyi bir seçim olabilir. New York, Dubai, Şangay ve Londra'da kampüsleri bulunan bir üniversitede eğitim alarak bilgi ve yeteneklerinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Aşağıdaki programlardan birini seçin:

  • MBA (1 yıl)
  • Executive MBA
  • Uluslararası Ticaret (International Business) , Finans (Finance), Uluslararası Pazarlama (International Marketing), Sosyal Girişimcilik (Social Entrepreneurship) gibi alanlarda Master derecesi
  • İşletme lisans derecesi

HULT Financial Times'a göre dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biri ve uluslararası hareketlilik anlamında dünyada ilk 10'da.