Tüm EF Programları

Öğrenci Değişim Programları

Öğrenci Değişim Programları
4.9
1562
(1.562 değerlendirme)
4.9

Yurtdışı öğrenci değişim programları ile eğitim hayatınıza renk getirin. Dünyanın dört bir yanında katılabileceğiniz yurtdışı değişim programları hem lise değişim programı, hem üniversite değişim programları olarak sunuluyor. İster lise okurken bir değişim öğrencisi olmayı planlayın, ister üniversite yurtdışı değişim programları arasından birini seçin, eğitim yılınızın bir bölümünü yurt dışında geçirmeniz sizi her açıdan geliştirecektir.

Programları incele

EF Yurt Dışı Dil Programları

EF Yurt Dışı Dil Programları

10-18 Yaş
2-24 Hafta
Bireysel veya EF Lideri eşliğindeki grup seyahati seçeneklerimiz ile esnek uzunlukta ve her şey dahil eğitim programlarımıza katılın.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF Yurt Dışı Dil Programları

EF Yurt Dışı Dil Programları

18-25 Yaş
2-24 Hafta
Akredite EF okullarında daha hızlı dil öğrenin. 50 merkezde, 10 dilden birini seçin. Dilediğiniz Pazartesi kursa başlayın.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı

EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı

16+ Yaş
6, 9 veya 11 Ay
Uzun dönem dil eğitim programları ile yabancı dilinizde akıcılık kazanın, uluslararası kariyer veya eğitim için hazırlanın.
Merkez: AmerikaİngiltereMaltaİspanyaKanadaFransaİrlandaGüney KoreAvustralyaJaponyaAlmanyaİtalyaKosta RikaGüney AfrikaSingapurYeni Zelanda
EF ACADEMY

EF ACADEMY

14-19 Yaş
1-4 yıl
Yatılı Okullar
75 ülkeden gelen öğrencilerle birlikte eğitim alın. Uluslararası diploma sahibi olun ve en iyi üniversitelerin kapısını aralayın.
Merkez: Amerikaİngiltere
EF Yurt Dışında Üniversite Hazırlık

EF Yurt Dışında Üniversite Hazırlık

16 + Yaş
6 ay ve üzeri
Dünya çapında 200'den fazla ortak üniversiteden birine garantili giriş hakkı kazanın ve uluslararası kariyerinizi başlatmak için gerekli becerileri geliştirin.
Merkez: AmerikaİngiltereFransaAvustralyaAlmanya

Öğrenci Değişim Programı ve Getirileri

EF’in sunduğu öğrenci değişim programları ile hem dünyayı, hem de kendinizi yeniden keşfetme şansını bulacaksınız. Eğitim hayatınıza devam ederken gerçekleştirebileceğiniz yurtdışı öğrenci değişim programları ile farklı bir ülkede birkaç hafta, bir dönem veya bir akademik yıl geçirerek kendinize en iyi yatırımı yapacaksınız. Yurtdışı değişim programları dünyanın eğitim alanında en güvenilir ve en sistemli ülkeleri Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere ve daha nicelerinde mümkün. Bu şekilde değişim öğrencisi olmak akademik hayatınızı daha verimli hale getirirken geleceğinizi de kurmaya başlamanız anlamına gelecek. EF lise ve üniversite öğrencileri için yurtdışı öğrenci değişim programları önererek gençlerimizin hayallerine ulaşmalarına yardım ediyor.

Lise Değişim Programı

Lise hayatınızı sıradanlıklardan kurtarmak ve yaratıcı bir eğitim sistemi ile kişisel gelişiminize katkıda bulunmak için yurtdışı lise değişim programları biçilmiş kaftandır. Lise değişim programı seçenekleri yabancı bir dil öğrenirken bambaşka bir kültür ile iç içe olmanızı, böylelikle öğrenci değişimi deneyiminizden en yüksek verimi almanızı garanti ediyor. Lise yurtdışı değişim programları ile hangi ülkeyi seçerseniz seçin, tatmin edici ve zengin bir kültürel aydınlanma yaşayacaksınız. Amerika’nın özgürlükçü eğitim sisteminde öğrenci değişimi yapabilir veya lise öğrenci değişim programınızı bir adım ileri götürerek Uzak Doğu keşfinde Japonya’yı deneyimleyebilirsiniz. Lisede yurtdışı değişim programları akademik başarıyı sosyal hayatla kaynaştırmayı isteyenler ve yurt dışında üniversite okumak hedefi olanlar için eşine rastlanmaz bir fırsat olacaktır.

Üniversite Yurtdışı Değişim Programları

Üniversite yurtdışı değişim programları sayesinde hem bugününüzü, hem de yarınınızı güvence altına alın. Öğrenci değişim programları arasında en yoğun biçimde tercih edilenler üniversite öğrenci değişim programlarıdır. Eğitim hayatınızı dondurmanızı gerektirmeyen üniversite yurtdışı değişim programları size yeni bir dünyanın kapılarını açarken akademik istikrarı da beraberinde getirecektir. Kaliteli, esnek ve öğrenci odaklı eğitim sistemlerinin mevcut olduğu özenle seçilmiş ülkelerde üniversite değişim programları göze çarpmaktadır. Amerika ve İngiltere gibi köklü yapıların yanı sıra Avrupa’nın eğitime en çok yatırım yapan ülkesi Almanya, dünyanın göçmen kabulüne en yatkın ülkesi Kanada ve Asya’nın son yıllardaki parlayan yıldızı Kore de yurtdışı değişim programları üniversite planlarını önerenlerden. Biz yurt dışında yaşamak için ilk adımı atmanıza yardımcı olduğumuzda siz de değişim programları üniversite yıllarınızı nasıl ayağa kaldıracak bizzat gözlemleyeceksiniz.

Neden Yurtdışı Değişim Programları Tercih Edilmeli?

 • Öğrenci değişim programı ile keyifli ve verimli bir eğitim yılı geçirirsiniz
 • Farklı bir ülkeyi tanıma, bu kültürle kaynaşma şansına erişirsiniz
 • Yurtdışı değişim programı dahilinde gittiğiniz ülkenin dilini öğrenirsiniz
 • Değişim öğrencisi olmak size diğer değişim öğrencileriyle arkadaş olma olanağı sunar
 • Geleceğinize dilediğiniz şekilde yatırım yapabilirsiniz
 • Yabancı öğrenci değişim programı size farklı bir ülkede iş imkanları tanır
 • Ülkenizde okuduğunuz programı dondurmanız gerekmez, aldığınız dersler geçerli sayılır

EF ile Yurtdışı Öğrenci Değişim Programları Fiyatları - Neler Dahil?

 • Dünyaca kabul gören EF eğitim sistemi ile yabancı dil dersleri
 • Aile yanında konaklama - iki kişilik oda
 • Aile yanında konaklama durumunda hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu tüm öğünler
 • Tüm EF dijital eğitim materyalleri
 • EF için ayrılmış özel bir beach club - kampüse bağlıdır
 • My EF online platformuna erişim
 • EFSET Yerleştirme Testi ve İzleme Raporu
 • EF Kurs Sertifikası ve EFSET Başarı Sertifikası
 • Hoş geldin partisi, şehir turu ve mezuniyet partisi
 • EF kampüsleri içerisinde ücretsiz Wi-Fi
 • Yurtdışı değişim programı sonrası My EF üzerinden 6 aya kadar ücretsiz online dil eğitimi

Öğrenci Değişim Programı (Lise veya Üniversite) için Fiyatlar ve Detaylar

Öğrenci değişim programlarını pek çok farklı ülke ve kampüste sizlere sunuyoruz. Dil kampüslerimizin tamamı ile lise ve üniversite değişim programları fiyatlarının bulunduğu ücretsiz fiyat kataloğumuz ile dilediğiniz tüm bilgilere ulaşabilir, uygun planı seçerek yurtdışı öğrenci değişim programı maceranıza start verebilirsiniz. Dil bilginizi ölçmek isterseniz 10 dakikada sonuç alabileceğiniz ücretsiz online seviye tespit sınavını yapabilirsiniz.

Neden EF?

Güven

Yurt dışı dil eğitiminde dünya lideri olmamızla beraber, sektörde 50 yılı aşkın deneyime sahibiz.

Bağlantı

100'den fazla ülkeden öğrencilerle birlikte öğrenin.

Kişiselleştirilmiş

Seçebileceğiniz 50'den fazla kampüste programlarımıza kaydolarak dünyayı keşfedin.

Başarı

EF Metod ile daha hızlı ve daha kapsamlı bir şekilde öğrenin.

Sonuna kadar EF

Kendi okullarımız ve dünya genelindeki ofislerimiz ile olağanüstü bir hizmet sağlıyoruz.

Küresel olarak akredite edilmiş

Öğretme uzmanlığımız ve öğrenme yaklaşımımız küresel olarak tanınmaktadır.