İngilizce kullanımı

İngilizce konuşmanızı geliştirmeye çalışıyorsanız, doğru adrese geldiniz. Aşağıdaki bölümler, Amerikan İngilizcesi perspektifinden günlük İngilizce kullanımı üzerine çeşitli referanslar içerir. Kelime dağarcığınızı geliştirmek, yeni deyimlere hakim olmak, ya da hoş bir İngilizce ad seçmek istiyorsanız, bu sayfalar size yardım edecektir.

Kelimeler

İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmek İngilizce konuşmayı öğrenmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu listeler zamanınızı stratejik olarak harcamanıza yardımcı olacaktır.

Deyimler

Deyim ve tabirleri öğrenmek yeni bir dil öğrenmenin zevkli kısımlarından biridir. Deyimler ve atasözleri konuşma dilinde yaygındır.

Noktalama

İngilizce yazılarda noktalama işaretlerini doğru bir şekilde kullanmak hem akademik hem de profesyonel durumlar için önemlidir.

 

Sözler

Bu sözler ana dili İngilizce olan kişilerin en aşina oldukları sözlerdir. Kullanırsanız anlaşılacağınızdan emin olabilirsiniz.

Adlar

İngilizce konuşulan ülkelerdeki en yaygın ad ve soyad tablolar en son mevcut verilere bağlı olarak oluşturulmuştur.

Tekerlemeler

Bu kolaydan çıldırtıcı derecede zora kadar, değişik zorluk seviyelerine sahip İngilizce tekerlemeler listesi ile İngilizce telaffuzunuzu geliştirin.