Tüm testlere geri dön

İspanyolca testi

15 dakikalık ücretsiz İspanyolca testi. Anında sonuçlar.

İspanyolca seviye testi

15 dakikalık bu İspanyolca testi, seviyeni başlangıçtan ileri düzeye kadar genel hatlarıyla doğru tahmin eder. Bu test İspanyolca dilbilgisi testi değil, günlük hayatta kullanılan İspanyolca becerilerin bir değerlendirmesidir.

- Hızlı İspanyolca testi, Sonuçlarına anında ulaşabilirsin.

- Başlangıçtan ileri düzeye kadar seviyeni kontrol et.

- Skorunu arkadaşlarınla paylaş.

Testi çöz

İspanyolca seviyeni test et

İspanyolca seviyesi, kişiseldir ve öğrenme deneyiminle, günlük hayatında İspanyolca kullanma şeklinle (eğer kullanıyorsan) ilişkilidir. İspanyolca testi yapmak, İspanyolca seviyen hakkında fikir edinmenin kolay bir yoludur, ancak herhangi bir testin bireysel profilinin tam karmaşıklığını ölçmedeki sınırlarını tanımak önemlidir. İspanyolca'da yapabilmek istediğin şeyleri listeleyerek (sunum yapmak, yurt dışına seyahat etmek, kitap okumak vb.) İspanyolca seviyeni değerlendirmenin başka bir yolu olabilir. İspanyolca testine ek olarak, hedeflerini listeleyerek İspanyolca öğrenme planlarının temelini oluşturabilirsin.

İspanyolca sınavını çözmeye hazır mısın?

Çoktan seçmeli soruları yanıtlayacaksın

15 dakika süresince kesintisiz bir şekilde zaman ayır

Dikkatini verebileceğin sessiz bir yer bul

Önce birkaç bilgiye ihtiyacımız var

EF hakkında

1965'ten beri dil eğitiminde yeniliğin öncüsü

55+ Yıl

Experience in language courses abroad

600+

EF Okullar ve Ofisleri

100+

EF'in yer aldığı ülkeler

Sıkça sorulan sorular

İspanyolca seviyeni hızlı bir şekilde kontrol etmenin yolu çevrimiçi bir İspanyolca testine girmektir. Bu testler genellikle ücretsizdir. İş veya çalışmaların için bir İspanyolca dil belgesine ihtiyacın varsa, DELE gibi ücretli bir İspanyolca sınavına girmen gerekecektir. Ayrıca, İspanyolca seviyeni kontrol etmelerine yardımcı olmaları için iyi İspanyolca konuşan birisine de başvurabilirsin, ancak eğer öğretmen değillerse sana sadece genel bir fikir verebileceklerdir.

İspanyolca seviyeni ölçmenin birçok yolu vardır. En ulaşılabilir olanı bir İspanyolca testine girmektir, ancak bunun dışında birkaç başka yöntem de bulunmaktadır. Öğrenme günlüğü tutabilir, hedeflerini, çalışmalarını ve başarılarını kaydedebilirsin. Düzenli olarak ana dili İspanyolca olan kişilerle konuşarak ilerlemeni takip etmeleri için yardım isteyebilirsin. Son olarak, öğretmeninin ilerlemeni ölçeceği bir İspanyolca kursu alabilirsin.

CEFR, İspanyolca seviyelerini ölçmek için en yaygın standarttır. 6 seviyeden oluşur ve temel düzeyden (A) ileri düzeye (C) kadar olan 3 geniş kategoriye ayrılmıştır. Temel düzeyde, günlük konularda İspanyolca konuşabilirsin. Bu seviye, İspanyolca konuşulan bir ülkeye turist olarak seyahat etmek için yeterlidir. Orta düzeyde, şüphelerini ve endişelerini ifade edebilir, hikayeler anlatabilir ve özellikle tanıdık konularda argümanlar yapabilirsin. Orta düzey, birçok İspanyolca işi için yeterlidir. İleri düzeyde, konu yabancı olsa bile İspanyolca'da kolayca iletişim kurabilirsin.

En iyi İspanyolca sınavı kişinin ihtiyaçlarına bağlıdır. İspanyolca seviyen için bir işveren veya bir kuruluşun belirttiği sınavı alman isteniyorsa, genellikle hangi sınavı alman gerektiğini belirlerler. En yaygın olarak tanınan İspanyolca sınavları DELE, SIELE ve CELU'dur. Ancak, bu sınavların hiçbiri senin için uygun olmayabilir. Hepsinin bir maliyeti vardır ve aylar öncesinden planlanması gerekmektedir. Eğer standart bir sınav almak zorunda değilsen, senin için en iyi İspanyolca testi ücretsiz çevrimiçi seçeneklerden biri olabilir.