Tüm testlere geri dön

Mandarin Çince testi

15 dakikalık ücretsiz Mandarin Çince testi. Anında sonuçlar.

Mandarin Çince seviye testi

Bu kısa Mandarin Çince testi, seviyeni başlangıçtan ileri düzeye kadar genel hatlarıyla doğru tahmin eder. Bu test Mandarin Çince dilbilgisi testi değil, günlük hayatta kullanılan Mandarin Çince becerilerin bir değerlendirmesidir.

- Hızlı Mandarin Çince testi, Sonuçlarına anında ulaşacaksın.

- Başlangıçtan ileri düzeye kadar seviyeni kontrol et.

- Skorunu arkadaşlarınla paylaş.

Testi çöz

Mandarin Çince seviyeni öğren.

Çince seviyeni anlamanın önemli bir kısmı hedeflerini düşünmektir. Birkaç Mandarin Çince testi yapmak faydalı bir ölçüt olabilir, ancak sonunda bu dilde ne yapmak istediğin önemlidir. Çin'e seyahat etmek mi istiyorsun? Üniversitede mi okumak istiyorsun? Çin'de mi çalışmak istiyorsun? Bu testi yapmanın yanı sıra, Çince'de öğrenmeyi hedeflediklerini içeren bir liste yapmanı ve bu listeyi kullanarak kendi hedeflerine doğru ilerlemeni değerlendirmeni öneririz.

Mandarin Çince testini çözmeye hazır mısın?

Çoktan seçmeli soruları yanıtlayacaksın

15 dakika süresince kesintisiz bir şekilde zaman ayır

Dikkatini verebileceğin sessiz bir yer bul

Önce birkaç bilgiye ihtiyacımız var

EF hakkında

1965'ten beri dil eğitiminde yeniliğin öncüsü

55+ Yıl

Experience in language courses abroad

600+

EF Okullar ve Ofisleri

100+

EF'in yer aldığı ülkeler

FAQs

Çeşitli ücretsiz Mandarin Çince sınavları bulabilir ve seviyeni anında kontrol edebilirsin. Bu testler genellikle dilbilgisi, kelime bilgisi, karakter tanıma veya diğer belirli Çince becerilerine odaklanabilir. Ayrıca, günlük iletişimi hedefleyen genel sınavlar da olabilir. Farklı türdeki değerlendirmelerdeki puanlarını karşılaştırarak güçlü ve zayıf yönleri belirlemene yardımcı olmak için birden fazla Mandarin testi yapmak faydalı olabilir.

En yaygın olarak tanınan Mandarin Çince sınavı HSK'dir. HSK 1 (başlangıç), HSK 6 (ileri) olmak üzere altı seviye bulunmaktadır. Her biri ayrı bir sınavdır Bu testleri önceden rezerve etmen ve ödemen gerekecektir. Çin'de okumayı planlıyorsan veya iş için resmi bir Mandarin belgesine ihtiyacın varsa, HSK en iyi seçenektir. Ancak, sadece seviyeni kontrol etmek istiyorsan, çevrimiçi bir Çince testi daha esnek bir seçenektir.

Çevrimiçi bir Mandarin Çince testi yapmak, Mandarin seviyenin genel halini en hızlı şekilde sana gösteren yollardan biridir. Ayrıca, bir dil okulunda hangi seviyede bir kurs tamamladığına veya sınıfta şu anda hangi seviyede bir ders kitabı kullandığına dayanarak da değerlendirme yapabilirsin. Eğer bir Çince kursu düşünüyorsan, derslerin başlamadan önce doğru grupta çalıştığından emin olmak için bir yerleştirme testi yapılır. Bu, Mandarin seviyeni belirlemene yardımcı olacaktır.

Çin'de etkin bir şekilde çalışabilmek için en azından B2 seviyesine ihtiyacın olacaktır, ancak bazı istisnalar bulunmaktadır. Örneğin, eğer konuşma seviyende B2 seviyesindeysen, ancak yazılı Çince seviyen daha düşükse, işlevinin ne olduğuna bağlı olarak yazılı dilin hakimiyeti daha az veya daha çok önemli olabilir. Ancak, Çin'de tamamen çalışabilmen için hem yazılı hem de sözlü dilde en azından B2 seviyesine sahip olman olasıdır.