Tüm testlere geri dön

Fransızca testi

15 dakikalık ücretsiz Fransızca testi. Anında sonuçlar.

Fransızca seviye testi

Bu kısa Fransızca testi, seviyeni başlangıçtan ileri düzeye kadar genel hatlarıyla doğru tahmin eder. Bu test Fransızca dilbilgisi testi değil, günlük hayatta kullanılan Fransızca becerilerin bir değerlendirmesidir.

- Hızlı İngilizce testi ile sonuçları anında öğren.

- Başlangıçtan ileri düzeye kadar seviyeni kontrol et.

- Skorunu arkadaşlarınla paylaş.

Testi çöz

Fransızca seviyeni öğren

Fransızca seviyeni objektif bir şekilde ölçmek zor olabilir. Kendini aşırı özgüvenli hissedebilir ya da aksine yeteneklerini küçümseyebilirsin. Fransızca testine girmek, Fransızca seviyeni bir sayıya dönüştürmenin iyi bir yoludur ve gelecekteki çalışma planlarında özel dikkat gerektiren alanları belirlemene yardımcı olabilir. Dil testlerinin sınırları vardır, ancak düzenli olarak kullanıldığında Fransızca öğrenme sürecinde referans noktaları belirlemene ve ilerlemeni kaydetmene yardımcı olabilirler.

Fransızca testine hazır mısın?

Çoktan seçmeli soruları yanıtlayacaksın

15 dakika süresince kesintisiz bir şekilde zaman ayır

Dikkatini verebileceğin sessiz bir yer bul

Önce birkaç bilgiye ihtiyacımız var

EF hakkında

1965'ten beri dil eğitiminde yeniliğin öncüsü

55+ Yıl

Experience in language courses abroad

600+

EF Okullar ve Ofisleri

100+

EF'in yer aldığı ülkeler

Sıkça sorulan sorular

Fransızca seviyeni kontrol etmenin en hızlı yolu çevrimiçi ücretsiz bir Fransızca testi almaktır, ancak seviyeni ölçmenin başka yolları da vardır. Bir Fransızca kursuna kaydolduğunda genellikle başlamadan önce bir yerleştirme testine girersiniz. Ayrıca, iyi Fransızca konuşan birisine seviyen hakkında genel bir fikir almak için de fikrini sorabilirsin. Son olarak, resmi, ücretli bir Fransızca sınavı, sana CEFR ölçeğindeki seviyeni söyleyecektir.

Fransızca seviyeni kanıtlamak için resmi bir belgeye ihtiyacın varsa, en iyi Fransızca sınavları DELF (A1'den B2'ye kadar) ve DALF (C1 ve C2) sınavlarıdır. Bu Fransızca sınavları, Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenir ve süresiz geçerli olan diplomalar sağlar. Diğer iki resmi ücretli sınav ise TCF ve TEF'tir. Bu testler, 2 yıl boyunca geçerli olan bir sertifika sunar. Sadece, Fransızca seviyeni CV'nde sergilemek istiyorsan, ücretsiz bir Fransızca testi sonucu veya bir Fransızca kursu alıyorsan, kurs tamamlama sertifikan işini görebilir.

Zaman içinde Fransızca seviyenizi ölçmenin en açık yolu, düzenli aralıklarla aynı Fransızca testine girmektir, ancak çoğu test küçük ilerlemeleri ölçmek için yeterince hassas değildir ve bu ilerleme eksikliği heves kırıcı olabilir. Fransızca öğrenirken ilerlemeni ölçmenin bir diğer yolu, öğrenme günlüğü tutmak veya farklı dönemlerdeki konuşma ve yazılı Fransızca örneklerini karşılaştırmaktır. Tabii ki, bir Fransızca kursu alıyorsan, öğretmeninin seviyeni düzenli olarak değerlendirecektir.

Eğer bir Fransızca kursuna katılıyorsan, veya aktif bir şekilde çalışıyorsan , Fransızca seviyeni her 6 haftada bir kontrol etmek işini görebilir. Ölçülebilir ilerleme kaydetmen en az bu kadar sürecek. Ancak çoğu insan için Fransızca seviyesini bir kez kontrol etmek yeterlidir. Seviyenin önemli ölçüde değiştiğini hissediyorsan bir yıl veya iki yıl sonra tekrar kontrol edebilirsin.