Back to all tests

Japonca testi

15 dakikalık ücretsiz Japonca sınavı. Anında sonuçlar.

Japonca seviye testi

Bu kısa Japonca testi, seviyeni başlangıçtan ileri düzeye kadar genel hatlarıyla doğru tahmin eder. Bu test Japonca dilbilgisi testi değil, günlük hayatta kullanılan Japonca becerilerin bir değerlendirmesidir.

- Hızlı Japonca testi sonuçlarına anında ulaşabilirsin.

- Başlangıçtan ileri düzeye kadar seviyeni kontrol et.

- Skorunu arkadaşlarınla paylaş.

Testi çöz

Japonca seviyeni öğren

Japonca seviyeni bilmekle ilgili zor olan, Japonca'yı nasıl ve nerede öğrendiğine bağlı olarak. seviyenin bir ölçüde sana özgü olmasıdır, Ancak, birçok dilin aksine, Japonca dil okullarının çoğu Minna no Nihongo yöntemini kullanmaktadır. Eğer bu kitapları kullanarak bir Japonca kursu aldıysan, seviyeni kitaplarda ne kadar ilerlediğine göre tahmin edebilirsin. Ancak, kendi kendine öğreniyorsan veya kitapların ötesine geçtiysen, bir Japonca testi veya bir Japonca öğretmen tarafından yapılan bir değerlendirme, seviyeni ölçmenin en iyi yoludur.

Japonca testini çözmeye hazır mısın?

Çoktan seçmeli soruları yanıtlayacaksın

15 dakika süresince kesintisiz bir şekilde zaman ayır

Dikkatini verebileceğin sessiz bir yer bul

Önce birkaç bilgiye ihtiyacımız var

EF hakkında

1965'ten beri dil eğitiminde yeniliğin öncüsü

55+ Yıl

Experience in language courses abroad

600+

EF Okullar ve Ofisleri

100+

EF'in yer aldığı ülkeler

Sıkça sorulan sorular

Bir Japonca testi yapmak, Japonca seviyeni öğrenmenin en sık kullanılan yoludur, aynı zamanda bir Japon arkadaşınla konuşabilir ve seviyeni tahmin etmelerini isteyebilir veya Japonca'da her seviyede neler yapabildiğini listeleyen öz değerlendirme çizelgelerini kullanabilirsin. Eğer bir Japonca kursuna kaydolmayı planlıyorsan, sınıfta seninle aynı Japonca seviyesine sahip diğer öğrencilerle birlikte olduğundan emin olmak için bir yerleştirme testine girmelisin.

En yaygın olarak bilinen Japonca sınavı, N5'ten (başlangıç seviyesi) N1'e (ileri seviye) kadar beş seviyeden oluşan JLPT'dir. Her biri ayrı bir oturumda alınmalıdır. Bu nedenle kaydolmadan önce Japonca seviyen hakkında bir fikre sahip olman gerekecektir. Bu ücretli sınav için çoğu kişi, pratik alıştırmaların bulunduğu bir kitap satın alır veya sınav hazırlık kursuna katılır. JLPT web sitesinde her sınavın seviyesini anlamana yardımcı olacak kısa testler de bulunmaktadır. Eğer yabancı öğrenci olarak bir Japon üniversitesine kaydolmayı planlıyorsan, genellikle EJU istenir. Bu, Japonca seviyeni ve diğer konulardaki becerilerini test etmek amacıyla yapılan bir sınavdır ve kamu üniversitelerinin talep ettiği seviyeye sahip olduğundan emin olmak için kullanılır.

Japonca seviyeni zaman içinde takip etmenin en etkili yollarından biri, öğrenme günlüğü tutmaktır. Bu günlükte çalışma oturumlarını, öğrendiğiniz materyalleri ve yazılı ve sözlü Japonca becerilerinin arşivlerini kaydedebilirsin. Her alıştırma veya çalışma kağıdını saklamana gerek yok, ancak ne sıklıkta çalıştığını, üzerinde çalıştığın şeyleri ve Japonca becerilerinin örneklerini aylık olarak kaydetmek, öğrenirken Japonca seviyeni takip etmenin hem motivasyon kaynağı hem de doğrudan yolu olacaktır.

Aktif bir şekilde çalışıyorsan, yoğun bir Japonca kursuna katılıyorsan, yakın zamanda Japonya'ya taşındıysan veya kendi başına haftada birkaç saat çalışıyorsan, seviyeni her altı haftada bir kontrol etmelisin. Bu, ölçülebilir bir ilerleme kaydetmen için gereken süredir. Ancak eğer Japonca'da aktif bir şekilde gelişmiyorsan veya sadece biraz çalışıyorsan, seviyeni bu kadar sık kontrol etmene gerek yoktur. Aslında bunun sıkıcı olabileceği durumlar olabilir. Bir kez Japonca testi yapman yeterli olacaktır. Seviyenin değiştiğini hissediyorsan, bir yıl veya iki yıl sonra tekrar test yapabilirsin.