Tüm testlere geri dön

Korece testi

15 dakikalık ücretsiz Korece testi. Anında sonuçlar.

Korece seviye sınavı

Bu hızlı Korece testi, seviyeni başlangıçtan ileri düzeye kadar genel hatlarıyla doğru tahmin eder. Bu test Korece dilbilgisi testi değil, günlük hayatta kullanılan Korece becerilerin bir değerlendirmesidir.

- Hızlı Korece testi sonuçlarına anında ulaşabilirsin.

- Başlangıçtan ileri düzeye kadar seviyeni kontrol et.

- Skorunu arkadaşlarınla paylaş.

Testi çöz

Korece seviyeni öğren

Korece testine girmek, Korece seviyeni ölçmenin sadece bir yoludur. Eğer Korece'yi aktif olarak çalışıyorsan, haftalar geçtikçe yeni şeyler söylemeyi öğreniyor ve dilin daha fazlasını kavramaya başlıyorsundur. Korece bir kurs alıyorsan, aynı zamanda kurs seviyeleri arasında ilerleyeceksindir, bu da sana ilerleme hissi verir. Çalıştıkça Korece seviyen gelişecek. Kendini zaman zaman test etmek, gelişen becerilerini izlemenin yararlı bir yoludur.

Korece sınavını çözmeye hazır mısın?

Çoktan seçmeli soruları yanıtlayacaksın

15 dakika süresince kesintisiz bir şekilde zaman ayır

Dikkatini verebileceğin sessiz bir yer bul

Önce birkaç bilgiye ihtiyacımız var

EF hakkında

1965'ten beri dil eğitiminde yeniliğin öncüsü

55+ Yıl

Experience in language courses abroad

600+

EF Okullar ve Ofisleri

100+

EF'in yer aldığı ülkeler

Sıkça sorulan sorular

Ücretsiz bir çevrimiçi Korece testi yapmak, Korece seviyeni test etmenin en hızlı yoludur. Daha kapsamlı bir değerlendirme için ücretli bir Korece sınavına da kaydolabilir veya Korece konuşan birini bulup seviyen hakkında geri bildirim isteyebilirsin; ancak eğer bir öğretmen değillerse sana sadece kabaca bir fikir verebilirler. Son olarak, bir Korece kursuna kaydolduysan , yerleştirme amaçlı seviye testi yapmalısın.

Bir Korece testine girmek, en yaygın yöntem olmasına rağmen, Korece seviyesini ölçmenin farklı yolları vardır. Eğer Korece'yi aktif olarak çalışıyorsan, ilerlemeni zaman içinde takip etmene yardımcı olacak bir öğrenme günlüğü tutabilirsin. Ayrıca CEFR "can-do" ifadelerini kullanarak kendini Korece'de neler yapabildiğin konusunda değerlendirebilirsin. CEFR öz-değerlendirme çizelgeleri öğrendiğin herhangi bir dil için uygundur.

Korece seviyeni düşünürken en önemli şey, dil becerilerinle neler yapabildiğindir. Bu konuda CEFR, her yeterlilik seviyesinde neler yapabileceğinle ilgili bir liste içerdiği için faydalı bir araç olabilir, ancak kendi listeni de oluşturabilirsin. Sonuçta, önemli olan Korece ile ne yapabilmek istediğindir. Eğer amacın Kore'de seyahat etmekse, bu, bir çevirmen olarak çalışmak veya Kore TV şovları izlemekten farklı dil becerileri gerektirir. Bunlar, farklı Korece dil beceri setlerini gerektiren geçerli hedeflerdir.

İhtiyaçlarına bağlı olarak, en yaygın olarak tanınan Korece sınavı TOPIK'tir ve Kore Eğitim Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. İki seviyeden oluşur, her biri ayrı ayrı alınmalıdır. KLPT ve KEPF diğer düşünebileceğin Korece sınavlarıdır. Bu testlerin hepsi uzun, ücretli testlerdir. Resmi bir belgeye ihtiyacın varsa en iyi tercih onlardır, ancak sadece Korece seviyeni anlamak istiyorsan, ihtiyaç fazlası olabilirler. O durumda en iyi sınav, ücretsiz bir çevrimiçi Korece testi veya bir Korece kursu öncesi bir yerleştirme testi olabilir.