EF ile rezervasyon yaptırdınız ve sorularınız mı var? Bize 08502021000 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
EF Üniversite Hazırlık Programı
EF Üniversite Hazırlık Programı

EF Üniversite Hazırlık Programı

Birleşik Krallık, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Almanya veya Fransa'daki bir lisans programına doğrudan ilerlemek için ihtiyaç duyduğunuz akademik bilgileri ve dil becerileri kazanın.
30/32 Haftalık 32 ders
(40 dakika)
  • Seviyeler
    Orta Üstü / İleri
  • Süre:
    9 ay / 11 ay
  • Başlangıç tarihleri
    Ocak / Nisan / Haziran / Eylül

Programa genel bakış
EF'in lisansüstü programları, öğrencileri uluslararası bir üniversitede Yüksek Lisans ve İşletme Yüksek Lisans derecesine giriş için hazırlar. Bu 6, 9 veya 11 aylık yoğun programlar size lisansüstü eğitim için gerekli tüm dilsel ve akademik becerileri sağlar.
Üniversite hazırlık yılı, İngiltere'de yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler için zorunlu kabul edilmekle beraber; İrlanda, Amerika Kanada, Avustralya, Fransa veya Almanya'da okumak isteyen öğrencilere yönelik tasarlanmıştır. Almanya'da verilen Üniversite Hazırlık Programı, lise mezunlarını üniversite giriş sınavlarına hazırlamaya odaklanır.

Başarınız için gereken becerileri kazanın
EF Üniversite Hazırlık Programımız sizi yüksek öğrenim sürecine baştan sona hazırlar. Akademik terminolojinin yanı sıra makale yazma, eleştirel düşünme ve bağımsız araştırma gibi temel çalışma becerilerini öğreneceksiniz.
Ülke ve konu seçiminize bağlı olarak neredeyse tüm lisans programlarına yönelik genel bir bilgi de ediniyor olacaksınız.

Dil becerilerinizi mükemmele ulaştırın
EF Üniversite Hazırlık Programı, üniversite kayıt koşullarını karşılamanız için ihtiyacınız olan eğitimi sunar. İngilizce konuşulan ülkelerdeki lisans programlarının çoğuna hak kazanmak için, öğrencilerin genellikle IELTS puanının en az 6.0 veya TOEFL puanının 550 PBT/ 213 CBT/ 81 IBT veya üzeri olması gerekir.
Dil becerileri henüz yeterince güçlü olmayan öğrenciler için sunulan EF Dil Hazırlık Programı, yurt dışındaki üniversite programlarının kayıt koşullarını karşılamak üzere güçlü bir dil temeli oluşturmanıza destek olur.

Yerleştirme garantisi
Yerleştirme garantimizle, eğitiminizi tamamladıktan sonra İngiltere, İrlanda, Amerika, Kanada, Avustralya, Almanya veya Fransa'da bulunan 230'dan fazla ortak üniversiteden birinde kontenjan hakkı kazanırsınız. Size en uygun lisans programını seçmenize ve başvuru sürecinizi yönetmenize destek olacak deneyimli öğretmenlerle çalışıyor olacaksınız. Ayrıca, eğitim danışmanlarımız size bire bir tavsiye vermek, üniversitelere ziyaretler düzenlemek ve mümkün olan en iyi üniversiteye kabul edilme şansınızı en üst düzeye çıkarmak için hazır olacak.

Bitirme Projesi
9 aylık bir Üniversite Hazırlık Programına, Pre-Master veya Pre-MBA eğitimlerine kaydolan öğrenciler, Bitirme Projesi'ni üçüncü dönemlerinde tamamlarlar. Sizi üniversiteye hazırlamak için tasarlanan bu programda, bir konu hakkında yoğun bir araştırma yürütecek, alıntı ve biçimlendirme içeren resmi makaleler yazacak ve öğretmenler kurulu önünde bulgularınızın sunumunu yapacaksınız.

* Sadece Amerika merkezlerimizde geçerlidir.

EF Learning Guarantee
EF'nin Öğrenim Garantisi
EF'in Öğrenme Garantisi yoğun programlarda bütün derslere katılmanız ve ödevleri tamamlamanız durumunda her altı haftada* bir seviye ilerleyeceğinizi garanti ediyoruz. Göstereceğiniz performansa göre daha hızlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz. EF Method'tan öyle eminiz ki ilerleme sağlayamazsanız, ilerleme sağlayana kadar ücretsiz eğitim alabileceksiniz. *İngilizce dışındaki diller için değişiklik gösterebilir.