EF ve Oli̇mpi̇yatlar

Dostluk. Mükemmellik. Saygı. Bunlar Olimpik Hareket'in temel değerleridir. Baron Pierre de Coubertin modern Olimpiyat Oyunları'nı kurduğundan beri, Uluslararası Olimpiyat Komitesi gençleri ve yetişkinleri daha iyi, daha barışçıl bir dünya için çalışmaya teşvik etti.

 EF'te iyi bildiğimiz bir görev bu. 1988'den bu yana EF, Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda anlayış ve bağlılığı teşvik eden bir dizi eğitim çözümü tasarlamak ve sunmak için Olimpiyatlar ile çalıştı. Gönüllüler için online dil testi sağladık, spor alanında dijital müfredat tasarladık, öğrencileri barındırdık ve Organizasyon Komiteleri'ne profesyonel dil eğitimi sağladık.

Çalışmalarımızdan bazıları:

  • Pekin 2022 Kış Olimpiyatları Resmi Dil Eğitimi Hizmetleri Tedarikçiliği
  • Tokyo 2020 Dil Eğitimi Hizmetleri Resmi Ortaklığı
  • PyeongChang 2018 Kış Olimpiyatları için Resmi Eğitim Hizmetleri Sponsorluğu
  • Rio de Janeiro 2016 Yaz Olimpiyatları Resmi Dil Hizmetleri Tedarikçiliği
  • Sochi 2014 Kış Olimpiyatları Resmi Dil Programları Tedarikçiliği
  • Pekin 2008 Olimpiyatları Resmi Dil Eğitimi Hizmetleri Tedarikçiliği
  • Seul 1988 Yaz Olimpiyatları Resmi Dil Okulu

EEF’in Olimpiyat değerlerine olan bağlılığı kapanış törenlerinden sonra da devam ediyor. ABD Olimpiyat Altın Madalya sahibi ve EF Olimpiyat Elçisi DeeDee Trotter yıl boyunca liderlik, dayanıklılık ve engelleri aşmak üzerine ilham verici konuşmalar yaparak dünyanın dört bir yanına seyahat ediyor.

EF, 30 yılı aşkın bir süredir Olimpik değerlere bağlı olmaktan gurur duyuyor. Tokyo 2020'ye bakınca, tarihimiz ve mirasımız ile daha geniş ve daha çeşitli bir nüfusa ulaşacağımız ve dünyayı gerçekten açabilecek deneyimler yaratacağımız Olimpiyatlar ile yola devam etmenin heyecanını yaşıyoruz.