Yurtdışı Eğitim: EF Rehberi
  • 0 (850) 202 10 00

Fransızca Dil Okulları

Neden Fransızca öğrenmelisiniz?

Bugün dünya üzerinde 350 milyon kişi, gerek birinci dili gerekse ikinci dil olarak Fransızca konuşmaktadır ve 54 ülkede hatırı sayılır büyüklükte Fransızca konuşan bir nüfus bulunmaktadır. Anadili Fransızca olan kişilerin çoğunluğu dilin doğduğu Fransa'da, Kanada'da, Belçika'da veya İsviçre'de yaşar. Fransızca, İngilizceden başka dünya üzerinde beş farklı kıtada konuşulan tek dildir. Fransızca, aynı zamanda, dünyada İngilizceden sonra ikinci dil olarak en fazla öğretilen dildir. İngilizce ile birlikte Fransızca da Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO, OECD, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Avrupa Birliği ve Kızılhaç'ın resmi dilidir.

Fransa, Amerika, Japonya, Almanya, Çin ve İngiltere'den sonra dünyanın altıncı büyük ekonomisine sahiptir. Ülke, tarım ürünleri, savunma ürünleri ve hizmetleri ihracatında dünyada ikincidir, ancak lüks tüketim malları, otomobil ve endüstri & yüksek teknoloji ürünleri üretiminde de oldukça güçlüdür. Dünya da Fransa'ya yatırım yapar: 2006 yılında Fransa dünyada yabancı yatırım çeken üçüncü ülke oldu. Ayrıca, Fransa'yı her yıl dünyanın herhangi bir ülkesinden daha fazla turist ziyaret eder.

Fransızcayı nerede öğrenebilirsiniz?

Fransızca öğrenmek istiyorsanız, yurtdışında Fransızca kurslarına gitmeniz en etkili yoldur. Fransızca konuşulan bir ülkede eğitim görmekten daha iyi bir çözüm yoktur. Bu taktirde tüm gün boyunca Fransızca ile birlikte yaşayacaksınız. İster dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle Fransızca kurslarında olun, ister sadece şehirde dolaşıyor olun, her zaman anadili Fransızca olan insanlarla çevrili olacaksınız. Yurtdışında eğitim aldığınız taktirde pratik yapmak için ne kadar çok şans yakaladığınıza ve Fransızcayı ne kadar hızlı öğrendiğinize şaşıracaksınız.

Fransızca Kursları