EF Hakkında

EF’te araştırma

Uluslararası eğitimde dünya lideri olarak teknoloji, eğitim ve tasarımdan yararlanıyor, yeni öğrenim yöntemlerinin yolunu açıyoruz.

TEKNOLOJİ

Teknoloji konusunda dogmatik değiliz. Yaptığımız işin hayati bir parçası olmasına rağmen, sırf teknoloji olsun diye değil, öğrenme hedeflerimizi desteklemesi için kullanıyoruz. Bu nedenle eğitimi dönüştürmemize nasıl yardımcı olabileceğini görmek için hep ileriye bakıyoruz.

EĞİTİM

EF araştırma ağı; Cambridge Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Peking Üniversitesi, Moskova Devlet Üniversitesi ve São Paulo Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlerin dil öğreniminden, eğitiminden ve testlerinden elde edilen zengin veri kaynaklarına erişmelerina, böylece dil edinim bilimini daha derinlemesine anlamalarına, sonuçlarını kendi alanlarıyla ve dünyayla paylaşmalarına olanak verir.

Tasarim

Paul Rand imzalı logo ve Vitra imzalı ofis mobilyalarına bakan her tasarım profesyoneli, dizaynın EF için çok önemli bir unsur olduğunu görür.

Ama tasarım bizim için görsel olmanın ötesinde deneyimlerle ilgilidir. Dünyayı değiştiren bir hizmet yaratmak için görsel, etkileşimsel ve deneyimsel olarak de en iyi tasarıma sahip olmalı, yaptığımız her şeyde bu sihirli formülü kullanmalıyız.


01/02

EF Learning Labs

Şanghay, Londra ve Boston’da yazılım mühendisleri, tasarımcılar, dil bilimciler ve film yapımcılarından oluşan ekiplerimiz, bizim bildiğimiz anlamda dil öğrenmeyi dönüştürecek araştırmalar gerçekleştiriyor.

EF olarak bugün milyonlarca öğrenciye hizmet sunuyor ama yarın yüzlerce milyonu hedefliyoruz.

Başlangıçta EF ile Apple arasında dil öğreniminin geleceği konusunda ortak bir araştırma projesinden aldığımız ilhamla, on yılı aşkın bir zamandır teknolojiden yararlanarak dil öğrenmenin daha iyi yollarını yaratma misyonuyla hareket ediyoruz.

En gelişmiş teknolojileri kullanıyor, ses tanıma, sanal işbirlikleri ve uyumlu öğrenme alanında çığır açan çalışmalar yapıyoruz. Ve bizi hep ileriye taşıyacak en iyi ve parlak ekiplerle çalışıyoruz.

Neler yapıyoruz

EF Learning Labs, EF Education First’ün küresel araştırma ve geliştirme birimi olarak dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı en gelişmiş öğrenme sistemlerini inşa ediyor.

  • ÖĞRENME SİSTEMLERİ yetişkinler için

  • ÖĞRENME SİSTEMLERİ çocuklar ve gençler için

  • ÖĞRENME SİSTEMLERİ şirketler ve hükümetler için

  • ÖĞRENME SİSTEMLERİ okullar ve öğretmenler için

  • TEST HİZMETLERİ

EF Learning Labs’in en yeni projeleri

EF EPI

EF İngilizce Yeterlilik Endeksi (EF EPI) dünya çapında yetişkinlerin İngilizce seviyesini gösteren en geniş ölçekli sıralamasıdır.

DETAYLI BİLGİ

EF SET

EF SET dünyanın ilk online standart İngilizce testidir. Kullanıcılar 50 dakika kadar kısa bir sürede okuma ve dinleme becerilerinin detaylı bir analizini alabilir.

Sonuçlar anında hesaplanır ve yalnızca kullanıcıyla paylaşılır.

DETAYLI BİLGİ
02/02

EF Araştırma Ağı

EF Araştırma Ağı, öğrencilerin dil öğrenme yöntemlerinde köklü iyileştirmeler yaratmak amacıyla EF ile birlikte çalışan önde gelen üniversitelerden oluşmaktadır.

Ağ; dilbilim, pedagoji, eğitsel teknoloji ve dil değerlendirmeden kültürün parçası olarak eğitim görmeye kadar geniş bir disiplin yelpazesini kapsamaktadır.

Dil öğrenmenin, çığır açan öğretimin ve kültürlerarası anlayışın geleceğini şekillendirecek araştırma ve yeniliklere odaklı çalışmalarımızı birlikte sürdürmekteyiz.

Cambridge Universitesi’nin Teorik ve Uygulamalı Dilbilim Fakültesi ile birlikte çalışan araştırmacılar, EF-Cambridge Açık Dil Veri Tabanını geliştiriyor ve bir yandan da ikinci dil ediniminin ilk dil üzerindeki etkilerini araştırıyor.

DETAYLI BİLGİ

EF, Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri departmanı ile birlikte, öğrenme, eğitim ve değerlendirme alanlarını güçlendirmek için, ikinci dilde yazma becerileri ve akademik yeterlilik konularının gelişimi için çalışmalar yapmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

Peking Üniversitesi’nin Yabancı Diller Fakültesi ile işbirliği yapan EF, dil öğrenen milyonlarca Çinliye etkin İngilizce öğretme teknikleri konusunda araştırmalar yaparken, üniversite ve lise öğrencilerinin dil değerlendirmelerini yenilikçi yöntemlerle test ediyor.

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi’nin Yabancı Diller ve Alan Çalışmaları Fakültesi’ndeki akademisyenlerle birlikte EF, öğretmenlerin akıcı konuşmasının hedef dile etkileriyle beraber geleceğin öğretmenleri için mesleki gelişim çerçevesi yaratmak amacıyla araştırmalarını sürdürüyor.

São Paulo Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilen en yeni araştırma projeleri arasında dil öğrenimini daha iyi anlamak için çevirilerin ve büyük verinin incelenmesiyle İngilizce öğrenen Brezilyalıların hata kalıplarının analizi yer alıyor.

DETAYLI BİLGİ

EF ve Tokyo Üniversitesi, ikinci dil edinimi üzerine beyin araştırmaları yürüten ortak bir program başlattılar.

DETAYLI BİLGİ