YURTDIŞI STAJ PROGRAMLARI

Yurtdışı staj imkanı düşündüğünüzden çok daha yakında. Birçoğumuzun hayalinde yurtdışında okumak, sonrasında yurtdışında çalışmak ve hatta yurtdışında bir hayat sürdürmek vardır. EF olarak bu hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek adına fırsatları ayağınıza getiriyoruz. EF bünyesinde yurtdışında alacağınız bir dil eğitimi ile yurtdışında staj yapmanız mümkün. Üstelik yurtdışı staj programlarının pek çoğuna geçmiş bir iş tecrübesi koşulu aranmaksızın katılabileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey; bir EF dil okuluna kayıt olarak yurtdışı maceranızı başlatmak.

Bir yurtdışı tecrübesine sahip olmak, hiç bu kadar önemli olmamıştı. Rekabetin doruklara çıktığı günümüzde, iş alanında fark yaratmak adına iyi bir üniversiteden mezun olmuş olmak yetersiz kalıyor. Alanınızda öne çıkabilmek için kaliteli bir eğitime sahip olmalı, en az 1 yabancı dili üst seviyede konuşabilmeli ve iş bağlantılarınızı her zaman canlı tutmalısınız. EF olarak kariyerinizin her basamağında sizlere bir yardım eli uzatabiliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yurtdışı üniversite programlarımızın yanı sıra dünyanın dört bir yanına serpiştirilmiş dil okullarımız ile yabancı dilinizi garanti altına alıyor, akabinde öğrencilerimize yurtdışı staj olanağı yaratarak geleceklerini koruma altına alıyoruz. Hayalinizdeki ülkeyi seçin ve gerisini bize bırakın!

EF ile Yurtdışında Staj Hangi Ülkelerde Mümkün?

EF Education First ile dünyanın neresine giderseniz gidin, kendinize uygun bir dil okulu planı bulmanız mümkün. Dil hizmeti verdiğimiz ülkelerin neredeyse tamamında öğrencilerimize yurtdışı staj imkanı da sağlıyoruz. EF'in sunduğu yurtdışı staj planı 12 farklı ülkede uygulanmaktadır. Yurtdışında staj olanağı sağladığımız ülkeler:

İngiltere, İrlanda, Malta, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Çin, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Güney Afrika

Listelenmiş olan ülkelerde staj yapabilmek adına en az 4 haftalık bir EF Yoğun Kurs'a kayıtlı olmanız gerekmektedir. Dilediğiniz kursa yazılarak yurtdışı kariyer serüveninizi başlatabilir, dilinizi geliştirirken geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Staj süreleri çoğu ülke için kurs uzunluğu ile doğru orantılı olup 50 saatten başlamaktadır. Staj sürenizin sonunda EF Staj Sertifikası'na sahip olacak ve yurtdışı staj süreniz boyunca bir iz bırakmayı başarabilmiş iseniz yurtdışı çalışma hayatınızı bir sonraki evreye taşıyabileceksiniz.

Londra staj

Londra'da dil öğrenirken dünyaca tanınmış bir şirkette de staj yapabilirsiniz.

EF ile yurt dışı staj tecrübesi size geleceğin kapılarını aralıyor!

Farklı Yurtdışı Staj Seçenekleri ve Detaylar

Yurtdışı staj imkanı sunduğumuz 12 ülkede, EF ile anlaşmalı olan yüzlerce farklı şirket bulunmakta. 4 hafta veya daha uzun bir programa katıldığınızda sizi bu şirketlerden birine yurtdışı stajı için yerleştirmeyi garanti ediyoruz. Peki stajın uzunluğu, alanı, devam süreci neye göre belirleniyor? Tahmin edebileceğiniz gibi her ülkenin kendine has bir uygulaması mevcut ve yurtdışında staj tecrübenizi şekillendiren en büyük unsur da seçtiğinin ülkenin yönetmeliği. Merak edilen konuları aşağıda sizin için detaylandırdık.

Yurtdışında Staj Yapabileceğiniz İş Sektörleri

İşletme, finans, turizm, satış, pazarlama, moda, insan kaynakları, kamu hizmeti, hukuk, otelcilik, medya, eğitim, sanat, mühendislik, gayrimenkul

İngiltere ve İrlanda'da Staj

İngiltere ve İrlanda'daki okullarımız için 3 farklı yurtdışı staj seçeneğimiz mevcuttur:

 1. Internship Programme (IP): 4 haftalık dil eğitimi + 4 haftalık yurtdışı staj
 2. Internship Plus Programme-1 (IPP-1): 12 haftalık dil eğitimi + 12 haftalık yurtdışı staj
 3. Internship Plus Programme-2 (IPP-2): 6 aylık dil eğitimi + 12 haftalık yurtdışı staj

Eğer Tier 4 vizesine sahipseniz, staj uzunluğunuzun kurs sürenizin %33'ünü geçmemesi gerekmektedir. Örneğin; 9 haftalık dil kursunu takiben 4 haftalık staj veya 6 aylık dil kursunu takiben 12 haftalık staj. Bu stajı gerçekleştirebilmeniz için B2 İngilizce seviyesine sahip olmalısınız. Work and study İngiltere ve work and study İrlanda programlarına benzer bir yapıya sahiptir.

Malta'da Staj

Malta'daki özel uygulama ile en az 32 haftalık bir dil kursuna yazıldığınız takdirde, 3 aylık bir yurtdışı stajı yapma hakkına sahipsiniz. Malta'da staj yapmak için İngilizce seviyeniz en az B2 olmalıdır.

Avustralya ve Yeni Zelanda'da Staj

Bu iki ülkenin birbirine benzer bir staj politikası vardır. B2.1 veya daha yüksek bir İngilizce seviyesini şart koşan bu ülkelerin staj uzunluğu 4 ila 12 hafta arasında değişmektedir. Kurs süresi stajınızından kısa olamaz ve dil kursunuza %80-90 oranında katılım gösterme zorunluluğu aranır.

Güney Afrika'da Staj

Vize koşulu aramayan bu ülkede yurtdışı stajınızı 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

 1. 12+12 Internship Program: 12 haftalık dil kursu + 12 haftalık yurtdışı staj
 2. 4+4 Internship Program: 4 haftalık dil kursu + 4 haftalık yurtdışı staj
 3. Standart Program: Kurs sonunda gerçekleşmek üzere 12 haftaya kadar sürebilen yurtdışı staj programı

Kanada ve Amerika'da Staj

Kanada ve Amerika'daki tüm okullarımızda (Vancouver, Vancouver Adası ve Kosta Rika hariç) EF Staj Deneyimi'ne benzer bir program olan EF Gönüllülük Deneyimi programını sunuyoruz. Öğrencilerimize en az 8 haftalık bir dil eğitiminin akabinde 50 saatten başlayan Amerika'da staj ve Kanada'da staj planları öneriyoruz. Program sonunda ise EF Gönüllü Deneyim Sertifikası almaya hak kazanıyorsunuz. Work and study Kanada ve work and study Amerika programları da bu yurtdışı staj olanağına benzerdir.

EF ile yurtdışında staj hayalinizi gerçeğe dönüştürmeye hazırsanız, bizimle hemen iletişime geçin veya ücretsiz katalog isteyerek seçeneklerinize göz atın.

EF danışmanları yurt dışında staj imkanları için size yardımcı olacaklar...

16-25 Yaş
6/9/11 Ay

Uzun dönem dil eğitim programları ile yabancı dilinizde akıcılık kazanın, uluslararası kariyer veya eğitim için hazırlanın.

18-25 Yaş
2-24 Hafta

Akredite EF okullarında daha hızlı dil öğrenin. 52 merkezde, 11 dilden birini seçin. Dilediğiniz Pazartesi kursa başlayın.

25+ Yaş
1-52 Hafta
Yetişkinler ve Profesyoneller

Global kariyerinizi kişiselleştirilmiş dil kursları ile en iyi şehirlerde geliştirin. Yetişkinler ve profesyoneller için tasarlanmıştır.

50 Yıllık Tecrübe.

1965'ten günümüze EF, yurtdışı dil eğitiminde standartları belirliyor. Yenilik, kalite ve güvenliğe olan kayıtsız bağlılığımız sayesinde dünyanın en saygın kuruluşlarının saygısını topladık.

50
yıllık uluslararası eğitim tecrübesi
26
akreditasyon ve uluslararası kurumlardan ödüller
400+
dünya çapında okul ve ofisler

Ücretsiz Katalog ve Fiyat Listesi

Tüm programlarımıza göz atmak veya fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için şimdi ücretsiz katalog isteyin.

----- SEÇİNİZ -----
 • ----- SEÇİNİZ -----
 • EF Yurt Dışı Dil Programları
  18-25 Yaş
 • EF Yurt Dışı Dil Eğitim Yılı
  16-25 Yaş
 • EF Yurt Dışı Dil Programları
  25+ Yaş