Hult Prize

Dünyaya katkı sunmak için 1 milyon dolarlık bir fonla ne yapardınız?

This is the question Hult Prize winners answer every year. Founded in 2009 and sponsored by Hult International Business School, the Hult Prize was the idea of MBA students at Hult, who wondered—what if we challenged young people to crowdsource ideas to solve the world’s toughest social issues?

“The Hult Prize makes us dream again. It makes us believe in a better world and want to work together to create it.” Dr. Stephen Hodges, Chairman, Hult Prize Foundation

 

Bu fikir destek buldu ve bugün Hult Prize Vakfı iyilik ve işletme karı amacıyla başlatılan, dünyanın en büyük girişimcilik lokomotiflerinden biri. Vakıf, tüm dünyadaki üniversite öğrencilerine ölçeklenebilir, sürdürülebilir, sosyal bir girişim yaratmaları için meydan okuyor. 100'ü aşkın ülkenin üniversitelerini temsil eden öğrenciler, projelerini hayata geçirmek üzere 1 milyon dolarlık bir fon kazanma şansı elde etmek için bir araya gelerek ekip oluşturuyor, yeni fikirler geliştiriyor, projenin gelişimini analiz ediyor ve ortaya yeni fikirler çıkarıyorlar.

Hult Prize kurulduğu günden bu yana yaklaşık 10 yıl içinde, sektöre 50 milyon dolardan fazla sermaye yatırarak bir milyondan fazla üniversite öğrencisini dünya sorunlarına karşı akıl gücüyle harekete geçmeye teşvik etmiştir.

Daha detaylı bilgi için:http://www.hultprize.org/