Yurtdışı Akademik Yıl

Öğrenciler ve genç yetişkinler

EF

Cambridge

EF Cambridge Hakkında

EF Cambridge, şehrin akademik merkezinde ve University of Cambridge’in tarihi okullarına sadece on dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Tarihi Viktorya tarzı okul binası, yenilenen iç ve dış tasarımı ile ödül kazandı

Modern derslikler, en yeni öğrenim teknolojileriyle donatıldı

Okul bahçesinde ve avlusunda kafe tipi oturma alanları, langırt ve pinpon masaları bulunuyor

Pub, mağaza ve sinemalara 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir

Okulun hemen yanında otobüs durağı bulunmaktadır

İngiltere’nin en ünlü bilim adamlarının eğitim aldığı birinci sınıf akademik eğitim alanlarını görecek; siz de Cambridge kullarının tarihi mahkemeleri, okulları ve kütüphaneleri içerisinde unutulmaz bir öğrencilik hayatı yaşayabileceksiniz.

Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu

Imposing school

EF International Language Centre Cambridge
221 Hills Road
Cambridge, CB2 8RN, United Kingdom

Program seçenekleri

Dil eğitimi ve akademik çalışmaları bir arada. Uzun dönemli programlarımızda hedeflediğiniz mesleki veya akademik konulara odaklanırken kişiselleştirilmiş programınızla dili daha akıcı konuşacaksınız.

 • EF Genel Program

  Dilin temel becerileri konusunda sağlam bir temel oluşturun.

  Haftada

  26

  ders

  • 16 Genel Dil Dersi
  • 4 iLab Dil Dersi
  • 4 Özel İlgi Dersi
  • 2 Konferans Dersi

  Güvenle seçebileceğiniz Genel programımız, yurtdışında eğitim deneyiminizin başlangıcını oluşturuyor. Hem sınıf içinde hem sınıf dışında öğrenecek, dil eğitiminizi akademik projelerle birleştirecek, geleceğinize zengin bilgilerle hazırlanacaksınız.

  Temel önem taşıyan her şey

  Dilin temel becerileri konusunda sağlam bir temel oluşturun. Dersler, sabah ve öğleden sonra sınıfta ve teknolojik donanımlı iLab ortamında verilir. Programınıza bir staj veya gönüllülük deneyimi de ekleyebilirsiniz.

  Ayrıcalıklı akademik seçenekler

  Programınız esnasında bir proje ödevi alacak, neler öğrendiğinizi ve bu öğrendiklerinizi akademik hayata nasıl uygulayacağınızı gösteren bir portföy oluşturacaksınız. Programınız sırasında kazandığınız başarıları gelecekteki işverenlerinize göstermenin en iyi yolunu elde etmiş olacaksınız.

  Sınıf dışında öğrenme

  Sınıfta aldığınız dersleri akademik saha gezileriyle zenginleştirecek, bu deneyimi proje çalışmanızda kullanacaksınız. Hatta bu çalışmanızı sınıfta bir sunum halinde paylaşma fırsatı da bulacaksınız.

  EF Genel Program, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki EF merkezleri hariç tüm EF merkezlerinde sunulmaktadır.

  Seviyeler: Tüm Seviyeler

  Başlangıç Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran, Eylül

  Program Süreleri: 6 ay, 9 ay veya 11 ay


  Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu
 • Cambridge English Sınavları (FCE, CAE, CPE)

  Resmi sınavlar ile dilde akıcılığınızı belgeleyin.

  Haftada

  32

  ders

  • 16 Genel Dil Dersi
  • 10 Özel İlgi Dersi
  • 4 iLab Dil Dersi
  • 2 Konferans Dersi

  Geçerliliğini asla kaybetmeyecek bir sertifikayla kariyer olanaklarınızı ve üniversitede eğitim şansınızı artırın. Bu program, üniversiteye girişten iş bulmaya ve mevcut dil seviyesini ilerletmeye kadar pek çok hedefi gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için ideal bir programdır.

  Cambridge English sınavları, İngilizce konuşulan çoğu ülkede üniversiteye kabul, göçmenlik veya işe girme amacıyla dilde yeterliliğin belgesi olarak kullanılmaktadır. Bilgisayar ortamında veya kağıt-kalem bazlı olarak sunulan sınavlarda İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri ölçülür. Cambridge English Language Assessment, İngilizce öğrenenlere sertifika veren University of Cambridge bünyesinde yer almaktadır. 

  Cambridge English Sınavına Hazırlık kurslarının sunulduğu EF merkezleri: Boston, New York, Miami Beach, San Diego, Santa Barbara, San Francisco, Vancouver, Londra, Manchester, Bournemouth, Bristol, Dublin, Cambridge, Oxford, Brighton, St. Julian’s, Cape Town, Auckland, Brisbane ve Sydney.

  Seviyeler: Tüm seviyeler

  Başlangıç Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran, Eylül

  Süre: 6, 9 veya 11 ay

  Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu
 • IELTS

  Resmi sınavlar ile dilde akıcılığınızı belgeleyin.

  Haftada

  32

  ders

  • 16 Genel Dil Dersi
  • 10 Özel İlgi Dersi
  • 4 iLab Dil Dersi
  • 2 Konferans Dersi

  Akademik ve profesyonel yeterliğinizi kanıtlayın. Bu program, iletişim dili İngilizce olan bir üniversitede okumak veya işyerinde çalışmak isteyenler için idealdir.

  IELTS hakkında:

  IELTS (International English Language Testing System), İngiltere’de ve diğer pek çok ülkede üniversiteye giriş için gereklidir ve aralarında İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın da bulunduğu birçok ülkede üniversiteler ve işverenler tarafından tanınmaktadır. Profesyonel kuruluşlar, göçmenlik büroları ve diğer devlet kurumlarınca da tanınan bu sınava her yıl 700.000’den fazla kişi giriyor. Sınav tarihleri ve merkezleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen bize danışın.

  Seviyeler: Orta (B1) ve üzeri

  Başlangıç Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran, Eylül

  Süre: 6,9 veya 11 ay

  Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu
 • TOEFL & TOEIC

  Resmi sınavlar ile dilde akıcılığınızı belgeleyin.

  Haftada

  32

  ders

  • 16 Genel Dil Dersi
  • 10 Özel İlgi Dersi
  • 4 iLab Dil Dersi
  • 2 Konferans Dersi

  Bir işyerinde veya akademik bir ortamda Kuzey Amerikan İngilizcesi kullanma yeteneğinizi ölçün. Bu program, Kuzey Amerika’da üniversite eğitimi almayı planlayanlar ve uluslararası kariyer hedefi planlayanlar için idealdir.

  TOEFL & TOEIC hakkında:

  TOEFL (Test of English as a Foreign Language), anadili İngilizce olmayanların Kuzey Amerikan İngilizcesini akademik ortamda kullanma yetkinliğini ölçer. TOEFL puanı, 6.000’den fazla yüksekokul ve üniversiteye kabul için ön koşullardan biridir. TOEIC (Test of English for International Communication) gerçek yaşam koşullarındaki uluslararası iş ortamlarında İngilizce düzeyini ölçer ve şirketler tarafından çalışanların belirli bir göreve uygunluğunu belirlemek amacıyla kullanılmaktadır.

  Seviyeler: Orta (B1) ve üzeri

  Başlangıç Tarihleri: Ocak Nisan Haziran Eylül

  Süre: 6,9 veya 11 ay


  Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu
 • EF Üniversite Hazırlık Programı

  Lisans Eğitimine Hazırlanın

  Haftada

  32/32

  ders

  EF Üniversite Hazırlık Programı, sizi yüksek öğrenimin tüm zorluklarına  kapsamlı bir şekilde hazırlıyor. Dokuz aylık yoğun program, mevcut eğitiminizle yurtdışında üniversite eğitiminden beklenen koşullar arasındaki farkı kapatmanızı sağlıyor. Uygun koşulları sağlayan öğrenciler için 6 aylık hızlandırılmış bir seçeneğimiz de bulunuyor.

  Uzmanlık dersleri

  EF Üniversite Hazırlık Programımız, yükseköğrenimde  karşılaşabileceğiniz her türlü zorluğa hazırlanmanızı da sağlıyor. Yazım becerileri, analitik düşünme ve grup çalışmaları gibi temel eğitim becerilerinin yanı sıra üniversiteye kabul için zorunlu olan IELTS, TOEFL ve SAT gibi sınavlara da hazırlanacaksınız. Ayrıca size ülkelerin eğitim sistemlerine dair genel bir bakış da sunulacak. İlk döneminizde haftada 32 ders eğitim alırken, diğer dönemlerinizde haftada 30 ders eğitim alacaksınız. Ayrıca Uluslararası İletişim, Fen Bilimleri, Mühendislik gibi birçok akademik konuda eğitiminizi kişiselleştirebilirsiniz.

  Garantili yerleştirme

  Programlarımızı başarıyla tamamlayan öğrencilere İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Singapur veya Almanya’daki 150 anlaşmalı üniversitelerimizden birine kabul edilme garantisi veriyoruz. Başarılı olmanız için üniversite danışmanınız size üniversiteye başvuru sürecinde uygun programları bulma, üniversiteleri ziyaret etme, başvuru materyalleri ve son teslim tarihleri gibi konularda bilgi verir.

  Saygın üniversitelerle işbirliği

  Dünyanın dört bir yanındaki üniversite ve yüksekokullarla olan güçlü bağlantılarımız ile çok zengin seçenekler sunuyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlar da bunu kanıtlıyor. Şimdiye kadar başarılı mezunlarımızın %100’ü, anlaşmalı olduğumuz 150 üniversiteden birine veya University of Oxford, University of Cambridge, London School of Economics and Political Science, Harvard Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology, University of Munich ve University of Sydney gibi saygın okullara kabul edildi.

  Seviyeler: 

  İngilizce merkezler: Yüksek orta (B2) ve üzeri

  Almanca merkezler: Temel seviye (A2) ve üzeri

  Program başlangıç tarihleri:  Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül

  Program süresi: 6, 9, veya 11 ay


  Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu
 • EF MBA Hazırlık Programı

  Lisansüstü bir eğitim almadan önce başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız alt yapıyı edinin.

  Haftada

  30/32

  ders

  EF MBA Hazırlık Programları, İngilizce veya Almanca eğitim veren bir üniversitede MBA programlarına girmek isteyen ve ana dili İngilizce veya Almanca olmayan öğrenciler için idealdir. Bu programlar, lisansüstü eğitim için ihtiyaç duyacağınız her türlü dil eğitimini, akademik bilgileri ve uzmanlık becerilerini kazandırıyor.

  Kişiselleştirilmiş program

  Süre açısından esnek olan EF MBA Hazırlık Programları, altı veya dokuz aylık eğitim seçenekleriyle kişiselleştirilebiliyor. İlk döneminizde haftada 40 ders eğitim alırken, diğer dönemlerde haftada 30 ders eğitim alacaksınız. Her özel ders, ilginizi çeken bir konuya odaklanmanızı sağlayacak biçimde tasarlanır, İngilizce veya Almanca konuşulan ve beklentilerin yüksek olduğu akademik bir ortamda başarılı olmak için gerekecek dil, araştırma ve ders çalışma becerilerini geliştirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda sizi, lisansüstü programa kabul için zorunlu olan IELTS, TOEFL, GMAT ve GRE gibi sınavlara da hazırlar. 

  Başarılı olmanıza yardımcı olan uzman ekip

  Programınızın bir parçası olarak sizinle ilgilenecek olan Üniversite Danışmanı, lisansüstü programlarla ilgili olarak araştırma, seçme ve başvurma sürecinde size destek verecektir. EF danışmanınız, programınız boyunca yanınızda olacak.

  İstediğiniz üniversiteyi tercih edin

  Programınızı başarıyla tamamladığınızda MBA derecesi sunan anlaşmalı 150'den fazla üniversiteden birine kabul edilmenizi garanti ediyoruz. İhtiyaç duyacağınız tüm becerileri vermekle kalmıyor, eğitim gördüğünüz ülkede istediğiniz Master programına başvuru sürecinde de desteğimizi sürdürüyoruz.

  Seviyeler: 
  Orta üst ve ileri seviye

  Süre: 
  6 ya da 9 ay

  Başlangıç tarihleri: 
  Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül


  Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu
 • EF Master Hazırlık Programı

  Lisansüstü bir eğitim almadan önce başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız alt yapıyı edinin.

  Haftada

  32

  ders

  EF Master Hazırlık Programları, İngilizce veya Almanca eğitim veren bir üniversitede lisansüstü derece programlarına girmek isteyen ve ana dili İngilizce veya Almanca olmayan öğrenciler için idealdir. Bu programlar, lisansüstü eğitim için ihtiyaç duyacağınız her türlü dil eğitimini, akademik bilgileri ve uzmanlık becerilerini kazandırıyor.

  Kişiselleştirilmiş program

  Süre açısından esnek olan EF Master Hazırlık Programları, altı veya dokuz aylık eğitim seçenekleriyle kişiselleştirilebiliyor. İlk döneminizde haftada 40 ders eğitim alırken, diğer dönemlerde haftada 30 ders eğitim alacaksınız. Seçtiğiniz akademik alana göre Uluslararası İşletme, Pazarlama, Hukuk ve Sosyal Bilimler gibi özel modüler dersler alarak lisansüstü eğitime hazırlanacaksınız. Her özel ders, ilginizi çeken bir konuya odaklanmanızı sağlayacak biçimde tasarlanır, İngilizce veya Almanca konuşulan ve beklentilerin yüksek olduğu akademik bir ortamda başarılı olmak için gerekecek dil, araştırma ve ders çalışma becerilerini geliştirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda sizi, lisansüstü programa kabul için zorunlu olan IELTS, TOEFL, GMAT ve GRE gibi sınavlara da hazırlar. 

  Başarılı olmanıza yardımcı olan uzman ekip

  Programınızın bir parçası olarak sizinle ilgilenecek olan Üniversite Danışmanı, lisansüstü programlarla ilgili olarak araştırma, seçme ve başvurma sürecinde size destek verecektir. EF danışmanınız, programınız boyunca yanınızda olacak.

  İstediğiniz üniversiteyi tercih edin

  Programınızı başarıyla tamamladığınızda Master derecesi sunan anlaşmalı 150 üniversiteden birine kabul edilmenizi garanti ediyoruz. İhtiyaç duyacağınız tüm becerileri vermekle kalmıyor, eğitim gördüğünüz ülkede istediğiniz Master programına başvuru sürecinde de desteğimizi sürdürüyoruz.

  Seviyeler: 
  Orta üst ve ileri seviye

  Süre: 
  6 ya da 9 ay

  Başlangıç tarihleri: 
  Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül

  Ayrıntılı için Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı web sitemizi ziyaret edin.  Devamı Daralt Fiyat teklifi EF Kataloğu

Videolar

(1 / 2)
 • See why our students love EF Cambridge

 • Tour the EF School in Cambridge

Fotoğraflar

(1 / 10)
 • Cambridge knows how to impress

 • #efmoment uploaded on Instagram

 • #efmoment uploaded on Instagram

 • #efmoment uploaded on Instagram

Program Ücretlerİ - Cambridge

Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül ayında başlayan, 6,9,11 ay süren programlarımız ile sizin için en uygun zamanda eğitim alabilirsiniz.

Eğİtİm, konaklama ve yemekler dahİl

Devamı Daralt

Program sürenizi seçin (ay olarak)

Kişiselleştirilmiş fiyat teklifi almak için kursunuzu seçiniz

Tüm fiyatlar USD'dir.

İsteğe Bağlı Seyahat Seçenekleri

TANITIM TOPLANTILARIMIZA KATILIN

Hoşunuza gİdebİlecek dİğer merkezler

Akredİtasyonlar ve Üyelİkler

Yabancı dilinizi test edin

İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca ya da İtalyanca seviyeniz hakkında ücretsiz değerlendirme alın.

Şimdi başlayın
Fiyat teklifi

Ücretsiz kataloğunuzu isteyin

Ücretsiz fiyat teklifi isteyin